Lucrător calificat în agricultură

Hill & Valley SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Căutăm un lucrător calificat în agricultură și coordonator al proceselor operaționale. Complexul agro-turistic Hill&Valley este un loc pitoresc situat în S. Teleseu, Raionul Orhei, și se întinde pe aproximativ 15 hectare de teren unde se cultivă diverse culturi, inclusiv vie, levănțică, pomușoare, bostani, plante medicinale și multe altele, adoptând practici agricole sustenabile.

În plus, oferă o experiență unică de turism agricol pentru vizitatori și turiști care doresc să descopere farmecul agriculturii ecologice.

Responsabilități principale:

Planificarea și organizarea lucrărilor agricole specifice, cum ar fi plantarea, udarea, recoltarea, tăierea și întreținerea culturilor agricole.
Asigurarea respectării practicilor agricole sustenabile și ecologice în toate etapele lucrărilor agricole.
Monitorizarea stocurilor de echipamente și materiale agricole necesare pentru a menține funcționalitatea și productivitatea.
Instruirea lucrătorilor în ceea ce privește tehnici agricole și practici sustenabile de agricultură.
Colaborarea cu managerii complexului pentru a planifica și implementa strategii de dezvoltare a culturilor și a turismului agricol.
Participarea la planificarea bugetară și raportarea periodică asupra activităților desfășurate.
Asigurarea întreținerii adecvate a terenurilor agricole, inclusiv monitorizarea irigării, gestionarea buruienilor, controlul dăunătorilor și a bolilor.

Cerințe:

Studii superioare în domeniul agriculturii sau o disciplină relevantă.
Experiență diversificată în agricultură, acoperind o gamă largă de culturi și cu o atenție deosebită acordată practicilor sustenabile.
Cunoașterea limbii Române la nivel conversațional și a limbii Engleze la nivel de bază
Permis de conducere valid și posibilitatea de deplasare la locația complexului, care se află la aproximativ 30 de minute de Chișinău.

Această poziție implică o responsabilitate considerabilă în gestionarea operațiunilor agricole. Un candidat potrivit ar trebui să fie pasionat de agricultură, să aibă abilități de comunicare bune și să fie dornic să participe la dezvoltarea și promovarea turismului agricol în această locație pitorească.

Pentru a aplica, vă rugăm să trimiteți CV-ul la adresa de email contact@hv.md .

Credem în diversitate: ne pasă mai mult de abilități decât de vârsta, sexul, rasa, educația, starea civilă, numărul de copii sau limba maternă.
Telefon:
068123450
Persoana de contact:
Anatol
Site:
hv.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide