Lider dinamic și dedicat pentru a ocupa funcția de director executiv

Alianța Asociațiilor de Băstinași
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Cine e Alianța Asociațiilor de Băștinași ? O platformă de suport pentru 60 Asociații de Băștinași din Republica Moldova care promovează și protejează interesele comunităților de băștinași din Moldova.

Responsabilitățile Directorului Executiv includ, dar nu se limitează la:
- Coordonarea activităților zilnice ale Alianței, asigurând implementarea eficientă a strategiilor și obiectivelor stabilitate;
- Dezvoltarea și menținerea relațiilor cu membrii Alianței, parteneri guvernamentali și non-guvernamentali;
- Reprezentarea Alianței în fața autorităților, mass-media și altor părți interesate;
- Elaborarea și monitorizarea bugetului Alianței, asigurând utilizarea eficientă a resurselor financiare;
- Supervizarea echipei de lucru a Alianței și facilitarea unui mediu de lucru colaborativ și motivant.

Calificările dorite includ:
- Experiență managerială anterioară într-un mediu similar cel puțin 2 ani;
- Cunoașterea aprofundată a problemelor și nevoilor comunităților de băștinași din Moldova;
- Abilități excelente de comunicare și negociere;
- Cunoașterea limbilor străine este un avantaj semnificativ (in special limba engleză);
- Abilități dovedite de planificare strategică și implementare eficientă a proiectelor;
- Diplomă de studii superioare în domeniul relațiilor internaționale, dezvoltării comunitare, sau domenii conexe.

Aplicațiile vor fi primite până la data de 04.12.2023 iar interviurile cu candidații selectați vor avea loc în perioada 15.12.2023.

Pentru a aplica, vă rugăm să trimiteți CV-ul, o scrisoare de motivație și o scrisoare de recomandare - la adresa de e-mail alianta@cudragpentru.md menționând în subiectul mesajului "Aplicare Director Executiv - Alianța Asociațiilor de Băștinași".
Telefon:
078146880
Persoana de contact:
Alianța Asociațiilor de Bățtinați
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide