Jurist

Anvernova SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Responsabilitati:

- Acordarea consultaţiilor verbale si in forma scrisa si suportului necesar companiei si clienților companiei,
- Perfectarea contractelor, acordurilor aditionale, anexelor la contracte,
- Intocmirea pretentiilor prealabile, calculul penalitatilor, dobinzii de intirziere, cererilor de chemare in judecata, referintelor, cererilor reconventionale, s.a. acte in cadrul examinarii cauzelor in instanta de judecata,
- Perfectarea documentelor pentru obtinerea permiselor de sedere la Biroul de Migratie si Azil,
- Perfectarea documentelor pentru inregistrarea modificarilor in actele de constituire a persoanelor juridice la Camera Inregistrarii de Stat.
- Perfectarea documentelor pentru inregistrarea modificarilor in actele de constituire a Organizatiilor Comerciale la Ministerul Justitiei,
- Perfectarea actelor premargatoare tranzactiilor cu bunuri immobile, cote sociale, s.a. contracte ce necesita autentificare notariala,
- Perfectarea actelor necesare pentru inregistrarea Notificarilor la Banca Nationala,
- Perfectarea actelor ce tin de legislatia muncii,
- Evidenta serviciilor prestate si timpului de munca,
- Pastrarea si evidenta documentelor juridice conform sistemului intern de lucru.

Cerinţe fata de candidat:

- Studii superioare, licentiat in drept,
- Experienţă de activitate în domeniu de cel puţin 3 ani,
- Responsabil,
- Abilităţi de comunicare cu persoane din diferite domenii de activitate,
- Cunoaşterea fluentă a limbilor: romana, rusa.
- Preferential cunoasterea limbii engleze,
- Capacitate de a lucra în echipă,
- Abilitați de rezolvare a problemelor urgente si de luare a deciziilor.
- Neconflictual.
Persoana de contact:
Ana
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide