Jurist

TMG CONSULTANCY
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Studii superioare de licenţă în drept sau student la drept;
-Cunoaşterea limbii de stat şi limbii ruse; limba turcă și limba engleză va constitui un avantaj;
- Experienţă relevantă pe un post similar 3 ani;
- Cunoştinţe temeinice de legislaţie;
- Excelente abilităţi de comunicare şi capacitate de a lucra în echipă;
- Cunoştinţe temeinice de operare la PC;
- Atenţie sporită la detalii.

Sarcini şi responsabilităţi principale:
1. Analiza, revizuirea, redactarea contractelor comerciale;
2. Evaluarea riscurilor ce derivă din relaţii contractuale şi tranzacţionale;
3. Interacţiunea cu instituţiile şi organele Stat: Ministere, Camera Înregistrării de Stat, Camera de licenţiere, Serviciul Vamal, Birou de Migraţie şi Azil, Inspectoratul Ecologic, ANRAR, ANOFM, notari, avocaţi, etc.
4. Înregistrarea întreprinderilor, efectuarea modificărilor în actele de constituire;
5. Obţinerea autorizaţiilor, licenţelor, avizelor, etc. pentru activitatea de întreprinzător în diverse domenii;
6. Documentarea cetăţenilor străini, etc.
Telefon:
068561342
Persoana de contact:
YIGIT SILVIA
Site:
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide