Jurisconsult

SA "Furnizarea Energiei Electrice Nord"
Oraș: Soroca
Studii: Superioare
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
SA “Furnizarea Energiei Electrice Nord” anunță concurs pentru ocuparea funcției temporar vacante - jurisconsult în Biroul comercial Soroca cu contract de muncă pe termen determinat.
Sarcinile și responsabilitățile postului:
- Este responsabil de lucrul cu datoriile formate de către consumator (duce tratative cu consumatorii în vederea soluționării rapide a faptului neachitării datoriei; înaintează pretenții consumatorilor; înaintează acțiunea în judecată; participă la examinarea litigiilor în instanțele judecătorești);
- Duce evidența lunară/trimestrială și anuală a pretențiilor înaintate/achitate, a acțiunilor înaintate și hotărîrilor de încasare sau respingere a solicitărilor;
- Este responsabil de executarea titlurilor executorii emise de instanțele judecătoreșt (duce evidența titlurilor executorii; participă activ la executarea titlului executoriui; duce evidența executării titlurilor executorii);
- Monitorizează și duce evidența consumatorilor noncasnici față de care urmează să fie intentată procedura de insolvabilitate/faliment sau restructurare;
- Se implică în soluționarea situațiilor de litigiu ce țin de executarea obligațiilor contractuale;
- Lucrul preliminar cu petițiile;
Cerințe față de candidat:
- studii superioare drept;
- cerințe de calificare: superioare juridice, sa fie licențiat în drept;
- experiență de muncă în domeniul jurisprudenței de cel puțin 1 an;
- cunoașterea avansată a calculatorului;
- cunoașterea limbii de stat și ruse;
- responsabilitate, punctualitate, dorință de a se dezvolta profesional;
- să fie domiciliat în or. Soroca
Oferim:
- angajare oficială cu pachet social deplin;
- salariu motivant, achitat la timp;
- regim de muncă: 5 zile - 8 ore pe zi; 2 zile de odihnă (sămbătă, duminică).

Cei interesați pot expedia CV-ul pînă la 16.06.2017 pe adresa: adelina.baraboi@fee-nord.md, cu indicarea funcției pentru care se optează.
Informații la tel.: 062163442
Pentru interviu vor fi contactate doar persoanele selectate în baza CV-ului.
Telefon:
062163442
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide