Главный бухгалтер со знанием ВЭД

NH Logistics Group
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Part-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
NH Logistics Group este un broker vamal de tip boutique multi-național, deținut de Olanda, cu servicii cu valoare adăugată.
Suntem un grup lider de brokeri vamali din Eurasia și țările CSI, care operează în prezent prin filiale deținute 100% în 10 țări.
Specializarea noastră este importul / exportul de echipamente IT din / către orice țară din lume, acționând adesea ca importator de înregistrări sau exportator de înregistrări în numele clienților noștri.
În fiecare țară operăm prin Echipe mici, foarte specializate, care se ocupă de expedierile clienților noștri într-un mod profesionist și conform.
www.nh-logistics.com

Responsabilități:

Contabilitate completă și contabilitate fiscală a companiei participantului-activitate economică externă

pregătirea și prezentarea tuturor tipurilor de rapoarte în conformitate cu legislația;
contabilitate primară;
acumularea și calcularea salariilor;
acumularea și transferul impozitelor și taxelor către bugete de diferite niveluri;
interacțiunea cu autoritățile fiscale și fundațiile;
pregătirea documentelor pentru inspecții;
deschiderea pașapoartelor de tranzacție, controlul valutar;
lucrul cu băncile pe probleme operaționale și de altă natură, pregătirea documentelor pentru deschiderea / închiderea conturilor bancare;
import cu TVA vamal, înregistrarea contractelor cu banca. Certificate de documente justificative, certificate de tranzacții valutare;
planificarea fiscală, optimizarea sarcinii fiscale;
controlul asupra conturilor de încasat.
Cerințe:

experiență de lucru de peste 5 ani;
învățământ superior specializat;
Cunoașterea legislației fiscale și contabile actuale;
experiența cu activitatea economică externă este necesară;
responsabilitate, independență, capacitatea de a lucra cu o cantitate mare de informații în modul multitasking, precizie;
Competență în limba engleză.
Condiții:

part-time, 4 ore pe zi;
lucrați într-un birou reprezentativ al unei companii străine, al cărui birou central este situat în Olanda;
Condițiile și nivelul salariului sunt discutate pe baza rezultatelor interviului.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide