Electrician la o firmă de instalatii electrice și panouri fotovoltaice în România

Oraș: Peste hotare
Studii: Orice
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: 800 EUR
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Dispuși să angajăm refugiați
Atribuții:
1. Participarea la măsurătorile inițiale necesare;
2. Montarea, instalarea și conectarea panourilor fotovoltaice în conformitate cu specificațiile tehnice;
3. Executarea instalațiilor electrice exterioare și interioare necesare pentru funcționarea optimă a panourilor solare, asigurându-se că acestea sunt integrate corespunzător în infrastructura existentă;
4. Realizarea legăturilor necesare pentru posturile de transformare;
5. Testarea și verificarea instalațiilor înainte și după finalizarea lucrărilor pentru a asigura funcționarea corespunzătoare și pentru a identifica și remedia eventualele defecțiuni sau probleme;
6. Respectarea strictă a normelor și standardelor de siguranță în timpul executării lucrărilor și a utilizării echipamentelor și materialelor;
7. Colaborarea eficientă cu colegii de echipă;
8. Documentarea completă a lucrărilor efectuate, inclusiv completarea rapoartelor de intervenție și a fișelor de lucru, precum și evidențierea oricăror modificări sau ajustări aduse instalațiilor.

Cerințe:
1. Calificare profesională în domeniul electric, cu diplomă sau certificare în electricitate;
2. Experiență anterioară în montajul și instalarea panourilor fotovoltaice constituie un avantaj;
3. Experiență practică în lucrul cu echipamente de medie tensiune, cu capacitatea de a efectua conexiuni sigure și fiabile în aceste condiții;
4. Permis de conducere categoria B - constituie un avantaj;
5. Acreditări relevante pentru lucrul cu instalații electrice și panouri fotovoltaice - constituie un avantaj;
6. Abilități excelente de interpretare și înțelegere a schemelor electrice, inclusiv capacitatea de a identifica și remedia problemele într-un mod eficient și precis;
7. Capacitatea de a lucra autonom și de a lua decizii în condiții de responsabilitate în timpul instalării și întreținerii sistemelor electrice și fotovoltaice;
8. Abilități excelente de comunicare și interacțiune, pentru a colabora eficient cu colegii de echipă și alte părți interesate;
9. Orientare către rezolvarea problemelor și atenție la detalii pentru a asigura calitatea și funcționalitatea optimă a lucrărilor executate;
10. Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic, adaptându-se la termenele stabilite;
11. Angajamentul pentru respectarea normelor de siguranță și de calitate în toate aspectele muncii desfășurate.

Beneficii:
1. Pachet salarial atractiv, corelat cu experiența;
2. Bonusuri de performanță sau pentru aptitudini suplimentare (șofer categoria B+E, C+E, operator utilaje: buldozer, excavator, stivuitor, încarcator frontal);
3. Posibilitate de promovare;
4. Cazare asigurată;
5. Tichete de masă în valoare de 30 lei/zi;
6. Echipament modern.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide