Educator

Ingenium
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Centrul Educațional Pentru Copii INGENIUM, angajează:
Educator

Studii: studii superioare pedagogice

Abilități:

> Experiență de lucru cu preșcolari
> Abilități de comunicare și dicție excelente
> Personalitate sociabilă
> Intuiție pedagogică
> Cunoștințe engleza (avantaj)

Responsabilități:

* Coordonarea generală de organizare a programului de minigrădiniță
* Comunicare cu părinții, legătură individuală cu copilul și cunoașterea specificului fiecăruia
* Gîndirea, elaborarea și implimentare procesului educativ conform standardelor de educație și metodologiei de ultima oră și indicatorilor de performanță stabiliți
* Proiectarea anuală/ lunară/ zilnică a activităților
* Legătura cu asistentul și celelalte cadre didactice implicate în procesul educațional
* Asigurarea asistenței copiilor la fiecare parte a zilei
* Asigurarea bunăstării fizice și psihologice a copiilor din grup (verifică și discută cu părinții dacă copiii sunt sănătoși)
* Menținerea interesului, curiozității și plăcerii de învățare a fiecărui copil
* Evaluarea progresului individual al fiecărui copil (trimestrial)
* Monitorizarea îndeplinirii sarcinilor de către asistent și ceilalți traineri implicați
* Pregătirea metodologiei fiecărei activități și a materialelor necesare
* Informarea managerului de oficiu despre materialele și necesitățile pentru buna funcționare a programului
* Elaborarea graficului de lucru a regimului zilei funcțional (primirea copiilor, înviorare, activitate didactică, WC, pauză, activitate liberă, activitate cognitivă, creație, plimbare, vizionare film educativ etc.)
* Discuții cu părinții pentru a cunoaște cît mai bine specificul fiecărui copil
* Asigurarea includerii prietenoase a copiilor noi
* Prevenirea conflictelor, crizelor de furie, agresivitate și managerierea acestora individual, apoi apelând la psihologul sau alți specialiști.
* Stabilirea regulilor de activitate și obișnuirea copiilor cu un regim și activități repetitive
* Rămas bun cu copiii:
* Recomandări părinților pentru întărirea celor învățate
* Recomandari părinților nou-veniți pentru adaptarea mai eficientă a copiilor
* Menține ordine în materialele didactice și spațiul de activitate
* Pregătește materialele necesare pentru următoarea zi cu cel puțin o zi înainte.

Persoanelor ineresate, rugăm să transmita CV-ul la adresa contact.ingenium@gmail.com, cu titlul: Educator
Telefon:
060790901, 022-997595
Persoana de contact:
Tatiana
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide