Educator

Gradinita nr.44
Oraș: Chișinău
Studii: Medii-speciale
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Instituția de educație timpurie nr.44 din Chișinău își mărește echipa !!!!

DACĂ EȘTI :
- un cadru didactic calm, echilibrat și organizat, energic, creativ, pregătit să lucreze cu copii de
vârsta preșcolară, capabil să managerieze cu dăruire grupul de copii, Instituția de educație timpurie
nr.44 din Chișinău te așteaptă cu drag în echipa sa!

Sarcinile de bază:
1. Respectarea Instrucțiunii cu privire la Ocrotirea Vieții și sănătății Copiilor;
2. Implementerea, la nivel de grupă, a documentelor de politici educaţionale ce reflectă concepţia
3. pedagogică a educaţiei copilului de vârstă timpurie.
4. 3.Îndeplinire atribuțiilor funcționale în baza Fișei de post;
5. Crearea mediului educaţional favorabil dezvoltării copiilor;
6. Asigurarea protecţiei copiilor faţă de orice formă de violenţă;
7. Formarea personalității copilului respectînd nivelul și ritmul propriu de dezvoltare;
8. Realizarea planificări corecte și eficiente ale învățării integrate;
9. Dezvoltarea abilităților de dezvolarea ale copiilor conform vârstei;
Responsabilităţi:
1. Planificarea, organizarea și desfășurarea procesului instructiv-educativ în baza documentelor curriculare;
2. Elaborarea proiectelor didactice pentru activitățile cu copii și a materialelor aferente lor;
3. Formarea personalității copilului respectînd nivelul și ritmul propriu de dezvoltare și a vârstei;
4. Respectarea cu stricteţe a confidenţialității datelor cu caracter personal;
5. Informarea periodică a familiei copilului despre progresul acestuia, comportamentul social etc;
6. Amenajează mediului educational in conformitate cu tipul de activitate desfasurat, astfel incat sa ofere posibilitati multiple de desfasurare eficienta a activitatilor;
7. Identificarea nevoilor de formare si planificarea activitatilor metodice.
CE VĂ OFERIM NOI:
1. Un contract individual de muncă pe perioadă nedeterminată;
2.Un salariu motivant,stabil, achitat la timp, în dependență de studii și experiența acumulată;
3.Concediu de odihnă anual achitat deplin pentru 49 zile calendaristice;
4.Pachet social în volum deplin;
5.Un mediu de lucru favorabil, colegi sociabili, prietenoși capabili să acorde ajutor și susținere în
organizarea activităților zilnice;
6.Creștere profesională;
7.Lucru într-o echipă tânără, ambițioasă și dinamică.

Cerințe față de candidați:
• Studii superioare /medii speciale de profil;
• Cunoasterea limbii romane
Responsabilitate, punctualitate.

Program de lucru:
Luni-vineri: schimbul I: de la 7.30 pana la 14.30
Schimbul II: de la 11.00 până la 18.00

Persoanele interesate sunt rugate sa expedieze CV cu poza la adresa: botanica.gradi44@gmail.com sau sa ne contacteze la nr de telefon 079261723
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide