Director filială/reprezentanţe

ÎM CIA TRANSELIT SA
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Peste 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
ÎM CIA TRANSELIT SA caută directori pentru filiale/reprezentanțe ale Companiei în diferite centre Raionale.

Pregatirea și experiența:
• Nivel de studii: studii superioare;
• Cursuri de pregatire: management, finanțe, vânzări, asigurări;
• Experiența în domeniul asigurărilor: minim 5 ani;
• Portofoliu de clienți.

Aptitudini ale salariatului:

• Inteligență de nivel superior;
• Spirit organizatoric;
• Echilibru emoțional;
• Capacitate de a evalua și a lua decizii;
• Capacitate de a lucra cu oamenii;
• Cunoaștințe bune de operare PC MSOffice (Word, Excell);
• Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor și locului de muncă;
• Capacitatea de a respecta termene limită;
• Cunoașterea limbilor română, rusa (scris, vorbit);
• Cunoștințe privind procesul de vanzare;
• Cunoștințe privind tehnici de negociere;

Responsabilități și sarcini:
• Stabilirea obiectivelor de dezvoltare ale filialei/reprezentanței, în concordanță cu strategia elaborată de ÎMI TRANSELIT SA;
• Stabilirea obiectivelor managerilor din subordine, termenele-limită și modalitățile de măsurare a gradului de realizare a obiectivelor;
• Organizarea întîlnirilor cu potențialii parteneri (brokeri de asigurare, agenți de asigurare pers. juridice/fizice, companii de leasing, bănci comerciale);
• Elaborarea ofertelor de asigurare pentru clienții potențiali și pentru participarea la tendere;
• Participarea la ședințele organizate de aministrația ÎM CIA “TRANSELIT” SA;
• Pregatirea rapoartelor lunare, trimestriale, anuale cu privire la vînzările efectuate de filială/reprezentanță;
Telefon:
060101038
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide