Designer grafic

URBAN PROMO SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Atribuții:
- Crearea de concepte și materiale grafice pentru campanii publicitare pe diverse platforme de social media (Facebook/Instagram).
- Colaborarea cu echipa de creație, Copywriter, Social Media Manager și alți membri ai echipei pentru a dezvolta concepte creative.
- Dezvoltarea de materiale publicitare, inclusiv afișe, bannere, pliante, broșuri și materiale digitale.
- Contribuirea la dezvoltarea și menținerea identității de brand a clienților prin crearea de logo-uri, dezvoltarea de brand book-uri și alte elemente vizuale distinctive la solicitarea Agenției.
- Adaptarea design-ul/materialelor create conform mărimilor solicitate pe diverse platforme, inclusiv social media, site-uri web, aplicații mobile și alte materiale tipărite.
- Respectarea termenelor limită stabilite pentru fiecare proiect a Agenției.
- Efectuarea de modificări necesare după primirea de feedback din partea clienților și a echipei de lucru.
- Participarea actiă la procesele de revizuire și îmbunătățire continuă a proiectelor Agenției.
- Actualizarea permanentă despre tendințele din industria creativă și tehnologii emergente în designul grafic.
- Asigurarea calității și coerenței design-ului în conformitate cu standardele Agenției și a clienților.
- Participarea la training-uri și seminarii pentru a-și îmbunătăți constant abilitățile și a fi în tendință cu evoluțiile din domeniul designului grafic.

Cerințe:
- Experiență solidă în utilizarea instrumentelor de design grafic, cum ar fi Photoshop, Illustrator, InDesign, etc.
- Prezentarea unui portofoliu divers și reprezentativ pentru a cunoaște abilitățile și stilul personal al designerului grafic.
- Exemple de proiecte care demonstrează creativitatea, adaptabilitatea și abilitățile tehnice.
- Experiență anterioară de minim 2 ani într-un rol similar sau în industria designului grafic.
- Abilitatea de a lucra cu proiecte diverse și de a adapta design-ul pentru diverse medii și platforme.
- Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă.
- Capacitatea de a asculta cu atenție feedback-ul și de a comunica eficient cu clienții și membrii echipei.
- Capacitatea de a dezvolta concepte creative și de a le adapta în design grafic atractiv.
- Abilitatea de a gândi conceptual și de a aborda proiectele cu o perspectivă inovatoare.
- Capacitatea de a se adapta rapid la schimbările în proiecte și cerințe.
- Abilitatea de a gestiona eficient timpul și de a livra proiectele în termenele stabilite.
- Atent la detalii pentru a asigura precizie și coerență în proeicte.
Telefon:
060480608
Persoana de contact:
Dumitru
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide