Copywriter

HR-Consulting
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
HR-Consulting – lider in recrutarea personalului, la solicitarea clientului sau, este in cautarea candidatului pentru postul vacant: COPYWRITER.

COMPANIA:
-Agentie de comunicare full-service. Companie nationala specializata pe servicii PR, Comunicare, Relatii cu Media si Organizarea Evenimentelor.

RESPONSABILITATI PRINCIPALE:
- Realizeaza concepte creative pentru campanii de publicitate si campanii de PR
- Respecta cerintele clientului reprezentat de Client Account
- Scrie materialele necesare pentru campaniile de PR si publicitate implementate de (pentru) client: (communicate de presa, advertoriale, texte reportaje video si scrise, mesaje publicitare, mesaje radio, mesaje spoturi TV, mesaje buildboard-uri, bannere, postere, broșuri, content web, pliante, cataloage de produse etc. etc.)
- Creaza concepte creative pentru campanii de PR si publicitate
- Participa activ la brainstorming-urile echipei
- Colaboreaza cu designerul pentru a ilustra grafic conceptele creative

CERINTE DE BAZA:
- Cunoasterea tehnicilor de scriere si redactare a materialelor publicitare
- Cunoasterea domeniului de Publicitate si PR, cunoasterea pitei autohtone
- Cunoasterea la nivel avansat/profesionist a limbilor romane si rusa (scrierea textelor fara greseli). Cunoasterea limbii engleze la nivel cel putin mediu este obligator.
- Utilizare PC (Microsoft Office) si Internet.
- Responsabilitate, creativitate, abilitati dezvoltate de comunicare si relationare

BENEFICII:
- Salariu motivant
- Posibilitate de crestere profesionala
- Acoperirea cheltuielilor de comunicare, bonusuri banesti pentru proiectele de success

CONTACTE:
Cei interesati sint pugati sa transmite CV la adresa de Email: ns40@search4staff.com

t.: +373 22 87 65 57 | f.: +373 22 20 91 34

In CV indicati codul postului vacant: “CW”.

Candidatii care corespund cerintelor vor fi contactati.
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide