Copywriter

Vilamea
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Munca partiala / Cumul
RESPONSABILITĂȚI:
• Scrierea textelor ce descriu produsele companiei în mod original și convingător care provoacă interes;
• Elaborarea unui conținut structurat și atractiv pentru site-ul companiei și pentru paginile de social media;
• Crearea textelor unice în baza cuvintelor cheie
• Verificarea, redactarea și corectarea textelor pregătite pentru plasarea pe site

CERINȚE OBLIGATORII:
• Studii în domeniile jurnalism și științe ale comunicării reprezintă un avantaj;
• Abilitatea de a scrie conținut ușor de citit și ușor de înțeles;
• Atenție maximă la detalii și gândire analitică;
• Cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă;
• Experiența anterioară în copywriting este binevenită;
• Creativitate și vocabular bogat atunci când vine vorba despre redactarea conținutului;
• ·Cunoașterea MS Office (Excel, Word, PowerPoint) și experiență în găsirea rapidă a informațiilor pe internet

Persoanele interesate sunt invitate sa trimită un CV pe adresa e.pozdirka@vilamea.ro cu specificarea postului.
Persoana de contact:
Eugenia
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide