Contabil(ă) experimentat(ă) pentru echipa noastră

alexamedia solutions
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Angajăm și persoane cu dizabilități
Dispuși să angajăm refugiați
Ești un contabil cu experiență în căutare de noi provocări și oportunități de dezvoltare profesională? Vino să faci parte din echipa noastră!

Descriere post:
Locație: Chisinau
Tip de angajare: Full-time
Domeniu: Contabilitate / Finanțe

Ce îți oferim:
Șansa de a lucra într-un mediu stabil și dinamic, alături de o echipă profesionistă și dedicată, într-o companie în plină expansiune.
Oportunitatea de a-ți aduce contribuția la gestionarea eficientă a activităților financiare și contabile ale companiei, contribuind la atingerea obiectivelor organizaționale.
Posibilitatea de a-ți dezvolta cariera și de a avansa în cadrul companiei pe măsură ce îți demonstrezi competențele și abilitățile în domeniul contabilității.

Responsabilități:
Asigurarea respectării tuturor cerințelor legale și fiscale în domeniul contabilității și finanțelor, în conformitate cu legislația în vigoare.
Întocmirea și verificarea corectitudinii documentelor financiar-contabile, inclusiv a bilanțului contabil, a rapoartelor financiare și a declarațiilor fiscale.
Gestionarea eficientă a procesului de înregistrare a tranzacțiilor financiare și de reconciliere a conturilor, asigurându-se că toate operațiunile sunt reflectate corect în contabilitate.
Colaborarea strânsă cu alte departamente interne pentru a asigura o comunicare fluidă și pentru a rezolva problemele financiare în timp util.

Cerințe:
Experiență anterioară în domeniul contabilității, cu cunoștințe solide în legislația fiscală și contabilă.
Cunoașterea în profunzime a standardelor contabile internaționale (IFRS) și a metodologiilor de raportare financiară.
Abilități excelente de analiză și rezolvare a problemelor, cu atenție la detalii și capacitatea de a gestiona sarcini multiple în același timp.
Certificare profesională în contabilitate sau finanțe constituie un avantaj.

Cum să aplici?
Trimite CV-ul tău actualizat și o scrisoare de intenție care să evidențieze experiența ta relevantă în domeniul contabilității la adresa de email: iacob.andrei728@gmail.com
Persoana de contact:
Andrei
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide