Consultant

Investitii.MD
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Investitii.MD, o companie dinamică în domeniul financiar, caută un/o Consultant/ă junior pentru a se alătura echipei. Dacă sunteți pasionat de elaborarea planurilor de afaceri, analiza piețelor și crearea strategiilor financiare solide, aceasta ar putea fi o oportunitate unică pentru dvs.

Responsabilități principale:
a. Elaborarea Planurilor de Afaceri:
Scrierea părții narative, explicând clar și convingător conceptul afacerii, strategia de piață, structura organizațională și planurile de creștere.
Realizarea prognozelor financiare, inclusiv analize de flux de numerar, estimări de venituri și cheltuieli, și evaluarea riscurilor financiare.

b. Cercetare și Analiză de Piață:
Efectuarea de cercetări de piață pentru a susține planurile de afaceri, inclusiv analiza competitorilor și identificarea oportunităților de piață.

c. Colaborare și Feedback:
Lucrul în echipă pentru a rafina și îmbunătăți planurile de afaceri, bazându-se pe feedback-ul de la clienți și colegi.

d. Raportare și Prezentare:
Prepararea și prezentarea rapoartelor de progres către management și clienți.

Calificări și Competențe:
1. Diplomă de licență în domenii relevante (ex. Administrarea afacerilor, Finanțe, Economie).
2. Abilități excelente de scriere și comunicare.
3. Cunoștințe solide în finanțe și contabilitate.
4. Capacitatea de a analiza și interpreta date financiare (va constitui un avantaj).
5. Experiență în Excel și alte instrumente de analiză financiară.
6. Atitudine proactivă și abilitatea de a lucra într-un mediu dinamic.
7. Capacitatea de a respecta termene stricte și de a gestiona mai multe proiecte simultan.

Beneficii:
- Pachet salarial competitiv.
- Oportunități de dezvoltare profesională și personală.
- Mediu de lucru flexibil.
- Acces la rețele profesionale și evenimente din domeniu.

Dacă ești o persoană motivată, proactiv și doriți să faceți parte dintr-o echipă dedicată, trimiteți-vă CV-ul și o scrisoare de intenție la: info@investitii.md . Așteptăm cu nerăbdare să vă cunoaștem!
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide