Business analyst

CIA "ASITO" S.A.
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Business Analyst

Cerințe față de candidați:
- Studii superioare de specialitate – Economie/cibernetică/automatică.
Absolvirea unor specializări in domenii conexe va constitui un avantaj;
- Cunoașterea limbilor: română , rusa . Cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj;
- Cunoașterea PC la nivel avansat (Excel , 1C, Microsoft office , PowerPoint). Cunoștințe de baze de date relaționale, modelari de date:T-SQL sau ANSI SQL, extragerea de date din diferite baze de date și crearea tabelelor consolidate.
- Spirit de inițiativă , capacitate de organizare eficientă și de gestionare a timpului , încadrarea in termenele acordate;
- Bune abilități de comunicare verbala si scrisa si abilitatea de a interacționa profesional cu grupuri diverse, directori, experți etc;
- Orientare către rezultat și performanță;
- Gandire analitica, capacitate de concentrare si sinteza;
- Gandire logica, capacitatea de a lucra simultan la mai multe activități, orientare spre detalii;

Descrierea postului:
• Extragerea datelor de la contabilitate, analiza de documente, workshopuri de stabilire a cerințelor, descrieri ale proceselor de afaceri, use cases, scenarii, analiza de business, analiza de activități si fluxuri;
• Analiza economico-financiară a Companiei și elaborarea propunerilor, metodologiilor în domeniul analizei și prognozării financiare a indicatorilor Companiei.
• Realizarea analizei de fezabilitate pentru soluțiile propuse/ alternative/ oportunități.
• Organizarea segmentului de raportări financiare și statistice în Companie (lunare, trimestriale, semestriale, anuale, statistice, fiscale, ect.);
• Prognoza, evidența și analiza indicatorilor financiari (taxe, impozite, profit etc.);
• Administrarea proiectelor interne respectând bugetul si regulamentele interne;
• Realizarea extragerilor de date si rapoarte la cerere din bazele de date ale aplicațiilor de afaceri;
• Dezvolta politica de management al riscurilor in cadrul companiei: răspunde de identificarea, prevenirea apariției riscurilor si analizarea problemelor observate;
• Analizează profilul de risc, inclusiv pentru activitățile externalizate, după caz, prin evaluări cantitative si calitative in vederea adoptării unor metodologii de măsurare a expunerii la risc, inclusiv sisteme de determinare a pierderii maxime posibile, unde este cazul si elaborează proceduri de management al riscurilor asociate activităților externalizare de către societate, daca este cazul.
• Monitorizează riscurile operaționale, de plasament precum si a altor categorii de riscuri si elaborează programe adecvate pentru limitarea acestor riscuri, precum si performantele operaționale si financiare.

Compania oferă pachet social, salariu motivant, număr de telefon mobil corporativ și la necessitate de dep1lasare – va asigură transport.

Procesul de selectare se va face în baza CV-urilor ce corespund cerințelor menționate mai sus.

CV-urile în limba română, cu poză le așteptăm pe adresa de e-mail: asito@asito.md sau lmelinti@asito.md
Tel. de contact - 022-78-47-45;
0698-06-066

Telefon:
069806066, 079405652, 022-784745
Persoana de contact:
lmelinti.md@asito.md
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide