Broker / declarant vamal

PREMIER BROKER VM
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Flexibil
Locul de muncă: În locația angajatorului
Dacă sunteți în căutarea unei oportunități de carieră în domeniul vamal și al comerțului exterior, vă invităm să aplicați la postul de Broker/ declarant vamal, Specialist Import/Export la compania noastră. Suntem o firmă de consultanță și servicii vamale cu sediul în Republica Moldova, care oferă soluții personalizate clienților noștri din diferite sectoare de activitate.

Responsabilitățile postului includ:

- Pregătirea și depunerea declarațiilor vamale pentru importurile și exporturile de mărfuri;
- Verificarea documentelor comerciale și a certificatelor de origine, conformitate, calitate etc.;
- Asigurarea respectării legislației vamale și a reglementărilor comerciale internaționale;
- Comunicarea eficientă cu autoritățile vamale, clienții și furnizorii;
- Monitorizarea tranzitului și livrării mărfurilor;
- Rezolvarea eventualelor probleme sau litigii vamale.

Cerințele postului sunt:

- Studii superioare în domeniul economic, juridic sau tehnic;
- Experiență de cel puțin 1 ani în activitatea vamală sau de import-export;
- Cunoașterea limbilor română, rusă la nivel avansat;
- Cunoașterea programelor informatice specifice (Asycuda World, MS Office etc.);
- Abilități de comunicare, negociere și lucru în echipă;
- Atitudine proactivă, orientată spre rezultate și satisfacția clienților.

Oferim:

- Salariu motivant și bonusuri de performanță;
- Mediu de lucru profesionist și dinamic;
- Oportunități de dezvoltare profesională și personală;
- Asigurare medicală privată și alte beneficii.

Dacă sunteți interesați de acest post, vă rugăm să ne trimiteți CV-ul dvs. la adresa de e-mail: premierbrokervm@gmail.com . Vom contacta doar candidații selectați pentru interviu. Vă mulțumim pentru interesul acordat companiei noastre.
Telefon:
+60660084
Persoana de contact:
OLEG
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide