Avocat stagiar / consilier juridic

Birou de Avocați
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Cerințe esențiale:
» studii universitare în domeniul dreptului;
» cunoașterea fluentă a limbilor româna, rusa și engleza;
» cunoștințe avansate în utilizarea calculatorului și a programelor Office Microsoft;
» abilități avansate de comunicare, planificare și organizare;
» confidențialitate, responsabilitate și inițiativă;
» orientarea profesională în avocatură.

Principalele atribuții:
» îndeplinirea sarcinilor stabilite de către avocatul coordonator;
» cercetări și analize în domeniul juridic și conex;
» întocmirea actelor având caracter juridic;
» reprezentarea clienților în limitele mandatului încredințat;
» evidența (întocmirea și actualizarea bazei de date interne), informarea și consilierea clienților în legătură cu evoluția procedurilor angajate;
» alte responsabilități conform activității în domeniu.

Condiții și regim de muncă:
» mediu de lucru confortabil, birou;
» regim de lucru deplin (8h/zi), Luni -Vineri;
» oportunități de dezvoltare și creștere profesională;
» salariu și beneficii, se vor discuta la interviu.

Doar persoanele care acceptă și corespund cerințelor, sunt rugate să expedieze CV + Fotografie + Scrisoare de intenție; la adresa: outlook.md.2017@gmail.com

Selectarea va fi făcută în baza analizei CV-urilor, urmată de un interviu. Informații suplimentare pot fi obținute la aceeași adresă de e-mail.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide