Asistenti sociali

AM Drochia
Oraș: Drochia
Studii: Medii
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Compania Monarchy Care Services LTD este licențiată în domeniul asistenței sociale cu sediul în regiunea Manchester. Angajează personal cu sau fără experiență în calitate de ASISTENȚI SOCIALI care oferă asistență și ajutor persoanelor cu necesități speciale și persoanelor în vârstă.
Cine este ASISTENTUL SOCIAL?
- Este persoana care are grijă, ajută sau sprijină în mod regulat pe cineva care nu ar putea gestiona viața de zi cu zi. Nu trebuie să trăiești cu persoana pe care o îngrijești, iar ajutorul pe care-l dai nu trebuie să fie fizic.
Cine este persoana pe care urmează să îi oferiți suport?
- Are peste 60 de ani. Are o dizabilitate fizică, de învățare. Are dificultăți de vedere, auz sau comunicare. Suferă de o boală pe termen lung.

Fiecare asistent are în grijă mai multe persoane din teritoriul acordat. Lucrul are loc la domiciliul benificiarului.
De regula casele benificarilor sunt repartizate în așa mod, ca asistentul să fie la distanță minimă între ele. Asistenții primesc toate datele despre candidați prin intermediul unei aplicații mobile.
Asistentul nu necesită studii medicale și nici servicii medicale nu va acorda. Doar asistență, similară cu cea pe care ar face-o un copil parinților în varstă. Timpul de lucru pentru un benificar e de circa 30 – 60 min. Zilnic între 3 – 20 benificiari.
În atribuțiile de serviciu intră:
- Prepararea mâncării (ușoare);
- Administrarea medicamentelor;
- Lucru mărunt prin casă.
Prima perioadă toate persoanele trec cursul de instruire, fac cunoștință cu zona de lucru.

Cerințe față de candidați:
- Disciplină;
- Responsabilitate;
-Dorință de a munci.
Contractul de muncă este de minim 6 luni.

APLICA PINA LA 31.12.2020 CACI DUPA BREXIT SITUATIA O SA FIE MULT MAI DIFICILA!

Pentru detalii ne gasiti in or.Drochia, str.31 august, 33.
Tel de contact 079782121
Telefon:
079782121
Persoana de contact:
AM Drochia
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide