Asistent(a) medical(a)

Clinica PEDIATRICA
Oraș: Chișinău
Studii: Școală profesională
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: În ture
Locul de muncă: În locația angajatorului
Clinica PEDIATRICA angajează pentru filialele Buiucani, Telecentru, Ciocana - ASISTENT (ă) MEDICAL(ă), munca în schimburi ( luni-duminica, 8.00-20.00)
Responsabilități:
- Exercită atribuțiile de serviciu conform fișei de post;
- Asistă medicul în procesul de examinare a pacienților
- Acordă primul ajutor în situații de urgență și cheamă medicul
- Asigură completarea zilnică cu necesarul de medicamente și articole parafarmateceutice
- Efectuează injecții intravenos, intramuscular, teste de sensibilitate, administrează perfuzii;
- Colectarea singelui venos la copii de la 0-18 ani.

Cerinţele faţă de candidat:
- Nivelul de studii - medii/ superioare (specialitate)
- Cunoaşterea limbilor română şi rusă - nivel avansat;
- Abilităţi comunicare eficientă, negociere şi medierea conflictelor;
- Cunoştinţe de PC utilizator la nivel avansat;
- Experiență (secții pediatrie) sau lucru cu copii - avantaj
- Programul de lucru full time

Oferim:
- angajare oficială în cîmpul muncii (pachet social integral);
- salariul motivant și alte bonusuri
- prînz asigurat
- echipament individual de protecție
- lucrul într-o echipă tînără și foarte dinamică
- dezvoltare personală și profesională

Persoanele interesate ne pot expedia CV-le pe adresa de e-mail hr.pediatrica@gmail.com
(vă rugăm indicaţi funcția pentru care aplicaţi).

E-mail: hr@pediatrica.md
Telefon:
078911104
Persoana de contact:
Veselovschi Ana
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide