Agronom

ÎM”Agroelit”SRL
Oraș: Dondușeni
Studii: Medii-speciale
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
A N U N Ț

ÎM ”Agroelit” SRL, companie cu domeniul de activitate în cultivarea și comercializarea culturilor agricole în localitățile din r.Dondușeni: satul Tîrnova și Scăieni, r-n Drochia s.Fîntînița, oferă posibilitatea de angajare în calitate de AGRONOM

Cerințele de bază ale postului
- studii superioare, superioare incomplete, medii în domeniul științelor agricole, protecției plantelor;
- experiența de muncă în domeniu va constitui un avantaj;
- exprimarea fluentă în limba română (cunoașterea limbei ruse va constitui un avantaj);
- cunoașterea calculatorului: Word, Excel, abilități navigare internet;
- persoană, responsabilă, organizată, punctuală, comunicabilă, onestă, orientată spre rezultat;
- receptiv și atent la necesitățile colegilor și clienților;
- posedarea permisului de conducere de categoria ”B”.

Responsabilități de bază
- Va însuși tehnologiile existente și apoi răspunde de protecția plantelor în procesul de creștere;
- Împreună cu managerul în agricultură va coordona, planifica și stabili lucrările de cultivare și protecție a culturilor agricole, din asolamentul aprobat;
- Pe parcursul perioadei de vegetație a culturilor, va urmări zilnic evoluția acestora, luînd măsuri suplimentare, dacă este cazul, de combatere a buruenilor, bolilor și dăunătorilor;
- Va participa la îmbunătățirea tehnologiilor de creștere a culturilor din asolament și îmbunătățire asolament.
- Va pune în aplicare programul de experiențe și teste, aplicat la creșterea culturilor;
- Va fi responsabil de organizarea lucrărilor pe cîmpurile experimentale și cîmpurile mici, date în control și dirijare lucrări;
- Va purta răspundere de rezultatele finale obținute de pe aceste cîmpuri;
- Va studia evoluția și dezvoltarea culturilor din sectoarele Seminciere, Demo și Experimentale. Va monitoriza și va nota indici de apreciere, dezvoltare și efecte tehnologice.
- Contribuie activ la promovarea produselor agricole propuse de companie și companiile de grup. - Conduce și asistă clienții în cadrul vizitelor de prezentare a tehnologiilor și produselor. Acestea se vor face în strictă respectare a regulilor de prezentare. Responsabil de calitatea prezentărilor și consultațiilor;
- Responsabil de obținere a materialului calitativ semincier și vînzarea semințelor;
- Întocmirea și prezentarea rapoartelor periodice conducerii întreprinderii.
Oferim:
- angajare în conformitate cu prevederile Codului muncii al RM;
- pachet salarial atractivposibilități reale de promovare, avansare și creștere a salariului;
- mediu de lucru plăcut și profesionist;
Candidații pot trimite CV însoțit de fotografie la adresă de e-mail: agroelit@gmail
Pentru detalii apelați la tel : 069132417, 069647004 .
Telefon:
069132417
Persoana de contact:
manager resurse umane
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide