Administrator de sistem it

ProOptimus SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Ești un specialist în administrarea sistemelor informatice și îți dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică și inovatoare?
Ai experiență bogată în domeniu și vrei să evoluezi profesional? Iată o oportunitate pe care nu o poți rata!

Cerinte:

* Experiență solidă în administrarea sistemelor informatice, cu un minimum de 3 ani de practică.
* Cunoștințe avansate în sistemele de operare, virtualizare și rețelistică.
* Capacitatea de a gestiona și monitoriza infrastructura IT, asigurând funcționalitatea și securitatea acestora.
* Excelente abilități de depanare și rezolvare a problemelor tehnice, cu o atenție deosebită la detalii.
* Relevanță certificări în domeniul administrării sistemelor informatice (cum ar fi MCSA, CCNA, Comptia A+, etc) constituie un avantaj.

Responsabilități:

* Administrarea și monitorizarea infrastructurii IT, asigurând funcționalitatea și securitatea sistemelor.
* Implementarea și configurarea serverelor, serviciilor de rețea și soluțiilor de virtualizare.
* Administrarea și întreținerea serviciilor cloud și a aplicațiilor server.
* Efectuarea backup-urilor și a testelor de recuperare a datelor.
* Monitorizarea performanței sistemelor și aplicarea de îmbunătățiri pentru optimizarea acestora.

Oferim:

* Oportunitatea de a lucra într-un mediu profesional și stimulant, alături de o echipă talentată și pasionată.
* Salariu competitiv, în funcție de experiență și competențe.
* Posibilități de avansare în cadrul companiei și de dezvoltare a carierei.

Dacă îți dorești să faci parte din echipa noastră și să îți demonstrezi abilitățile remarcabile în administrarea sistemelor informatice, te rugăm să ne trimiți CV-ul tău actualizat și o scrisoare de intenție la adresa de email indicata mai jos. Menționează în subiectul emailului "Aplicare Administrator Sisteme IT".

Fii parte dintr-o companie în plină expansiune, care valorează excelența și pasiunea pentru tehnologie. Oportunități de dezvoltare profesională și satisfacție te așteaptă! Nu pierde șansa de a face parte dintr-un mediu de lucru plăcut și dintr-o echipă de profesioniști în administrarea sistemelor informatice. Aplică acum!
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide