Director Comercial

Industrial Access SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă:
ÎCS „Industrial Access” SRL - companie profesională, cu capital străin, activitatea căreia constă în importul, inchirierea si distributia de echipamente si utilaje pentru constructii, anunţă concursul pentru postul vacant de director comercial.
Misiunea postului

Coordoneaza activitatea societatii d.p.d.v. comercial, facand parte din echipa de reprezentare oficiala a acesteia in relatiile cu tertii si ducand la indeplinire deciziile strategice referitoare la societate. Raspunde direct de indeplinirea planului de vanzari si este remunerat in functie de realizarea acestui obiectiv.

Responsabilitati
-Raspunde de activitatea societatii din punct de vedere comercial si in mod special de realizarea planului de vanzari, nivelul acestuia fiind stabilit anual de catre Managing Partner.
-Aloca si utilizeaza optim resursele Directiei Comerciale - Vanzari, atat materiale, cat si umane.
-Participa la strategia de dezvoltare a societatii.
-Supravegheaza piata si prin prisma profilului concurentei (produse, valori, referinte, tendinte).
-Participa la strategia de identificare, selectie, contactare si fidelizare a clientilor.
-Raspunde de planul de vanzari.
-Deruleaza activitati individuale de identificare parteneri, negociind conditii contractuale si incheind contracte.
-Coordoneaza direct activitatea Managerului de Vanzari, Managerului Administrativ/Logistica si a personalului din subordine.
-Raspunde de conducerea si organizarea activitatii angajatilor direct subordonati :
• gestioneaza planul de lucru al fiecarui angajat, prioritatile lucrarilor acestora, evalueaza periodic activitatea lor, aproba planificarea concediilor de odihna si a orelor suplimentare de lucru;
• negociaza si consiliaza situatiile conflictuale aparute in relatiile interpersonale;
• propune premierea si/sau sanctionarea salariatilor din subordine;
• are responsabilitatea recrutarii directe si/sau a confirmarii angajatilor selectionati de catre ceilalti manageri (in speta, pentru Consultantii tehnici).
-Supervizeaza intreaga activitate a Directiei Comerciale - Vanzari:
• urmareste activitatea subalternilor: modalitate de contactare a clientilor,consultanta in elaborarea unei cereri de oferta, propunere solutie tehnica si comerciala pentru clienti;
• urmareste modalitatea de concepere si transmitere a ofertelor catre clienti;
• urmareste fluxul informational din zona de contact cu furnizorii;
• urmareste operatiunile de livrare a marfii catre clienti, in parametrii stabiliti contractual/prin raspunsul la comanda acestora.
-Coordoneaza campaniile promotionale.
-Propune selectarea furnizorilor firmei (cu exceptia celor strategici).
-Analizeaza si aproba cheltuielile aferente Directiei Vanzari.
-Asigura circulatia informatiei si semneaza documentele si inregistrarile interne referitoare la activitatea Directiei Vanzari.
-Isi desfasoara activitatea conform ROI al societatii si tuturor procedurilor interne.
-In absenta, responsabilitatile relationale si comerciale sunt preluate de catre Managing Partner.

Dacă corespunzi cerinţelor noastre:
• Ai spirit de iniţiativă;
• Ai motivaţie pentru realizare profesională;
• Eşti comunicabil, cu spirit de echipă;
• Eşti caracterizat ca persoană conştiinciosă şi seriosă.
• Studii superioare tehnice sau economice;
• Cunoasterea fluenta a limbii Romana si Rusă (cunoasterea limbei Engleze va constitui un avantaj);
• Cunostinţe de utilizare PC (Excel, Word);
• Vîrsta între 25-40 ani;
• Experienţă de muncă într-un post similar de minim 3-5 ani.
Atunci trimite cv-ul tău pentru a participa la concursul pentru locul vacant de director comercial la numărul de fax 222766 sau la adresa de e-mail industrialaccessmd@gmail.com
Îţi vom oferi:
1. contract individual de munca;
2. garanţia unui loc de munca în cadrul ÎCS „Industrial Access” SRL;
3. salariu motivant + procente din vînzări, maşină, telefon;
4. posibilitate de creştere profesională;
Telefon:
224011
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide