HR Director (Director Resurse Umane)

Agentia de Recrutare IDS Consulting
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă:
Agentia de Recrutare IDS Consulting este anunta pozitia vacanta de HR Director (Director Resurse Umane) pentru o companie care se ocupa cu importul si comercializarea articolelor de birotica (Job Ref RU-4073)
Descriere Oferta:
PRINCIPALELE RESPONSABILITATI SI SARCINI:
a. Se sigura de respectarea normelor legislative in materie de administrate personal si salarizare
b. Responsabil de plata salariilor la nivelului de companie
c. Elaboreaza strategia de dezvoltare a resurselor umane pentru divizia coordonata;
d. Elaboreaza si implementeaza sisteme de evaluare a performantelor;
e. Proiecteaza si aplica sisteme de motivare;
f. Se preocupa de intocmirea si actualizarea fiselor de post si a organigramei;
g. Stabileste impreuna cu responsabilii de post criteriile şi obiectivele de performanta;
h. Monitorizeaza integrarea noilor angajati si evaluarea dupa perioada de proba;
i. Propune grile de salarizare si bonusare pentru angajati
j. Se asigura de respectarea procedurilor de HR de la nivelul grupului si elaboreaza rapoarte lunare.
Cerinte fata de candidat:
EDUCATIE
- Studi superioare finalizate (profil economic, psiho-socio-psihopedagogic)
- Curs postuniversitar de specializare in resurse umane
- Constitue un avantaj studiile aprofuindate (master) un domeniul resurselor umane

EXPERIENTA
- Experienta pe o pozitie similara minim un an de zile
- Implementarea unor politici de resurse umane la nivelul companiei (recrutarea, evaluare , personal/salarizare)
- Coordonarea activitate de resurse umane cu nivel decizional si responsabilitate

CUNOSTINTE de specilitate
a. Cunostinte de legislatia muncii
b. Cunostinte de salarizare si administarre personal
c. Alcatuire si interpretare profile psihologice (personalitate, abilitati)
d. Analiza muncii si evaluare de performanta
e. Cunostinte operare PC (MS Office nivel avansat)
COMPETENTE SI CALITATI
a. Comunicare foarte buna
b. Lucru in echipa/cooperare
c. Dinamism
d. Initiativa
e. Competente etice
f. Orientare spre rezolvarea problemelor.
OFERTA
- Salariu negociabil
- munca intr-o echipa tinara, dinamica, prietenoasa
- dezvoltare e cariera
- instruire periodica pe domeniu

Persoanele interesate sunt rugate sa expedieze CV-ul impreuna cu o scrisoare de motivare la adresa cv@hr.md sau pe fax la 203548. Doar persoanele selectate vor fi contactate.

Telefon:
203547
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide