Specialistă/Specialist Marketing și Relații cu Publicul

Grupul GRAWE și-a construit puterea financiară de-a lungul a peste 190 de ani în 18 țări, având 19 ani de experiență pe piața de asigurări din Republica Moldova.
Pentru a crește echipa noastră de profesioniști, angajăm:

Prin aplicarea la această poziție, vă dați acordul față de prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.

Cernițe:

  • Studii superioare (preferabil specializarea marketing sau domenii conexe);
  • Cunoștințe solide PC – MS Office applications (Excel, Word, PowerPoint);
  • Bune abilitați de organizare și planificare de proiecte multiple și finalizarea acestora respectând deadline-urile agreate;
  • Experiență într-o asemenea poziție sau o poziție similară (constituie un avantaj);
  • Pro activitate, atitudine pozitivă, persuasiune, creativitate și simț estetic;
  • Cunoștințele de marketing digital reprezintă un plus;
  • Excelente abilități de comunicare (verbal și scris) în romană, rusă și engleza (cunoaşterea limbii germane constituie un avantaj).
  • Responsabilitate, inițiativă și atenție la detalii.

Responsabilități principale:

  • Stabilirea obiectivelor de marketing;
  • Stabilirea și monitorizarea bugetului de marketing;
  • Studiul pieței si al concurenței;
  • Întocmirea unor planuri, campanii de marketing;
  • Cercetarea pieței, analizarea preferințelor clienților;
  • Analizarea campaniilor de promovare
  • Informarea clienților si a potențialilor clienți despre activitatea organizației, direct sau prin intermediul mass-media
  • Analiza ofertelor publicitare și stabilirea relațiilor de parteneriat cu agenții economici;
  • Analiza și coordonarea cererilor de sponsorizare și promovare;
  • Coordonarea, crearea și revizuirea producerii materialelor promoționale și de marketing;
  • Colaborarea cu agențiile de publicitate si mass-media;
  • Scrierea și redactarea comunicatelor de presă, prezentări ale companiei, articole pentru website, broșuri, etc.
  • Participarea la organizarea de evenimente PR, B2B.

Oferim:

  • Mediu de lucru modern, plăcut și motivant în cadrul unei companii internaționale.
  • Posibilități de promovare;
  • Program deplin de lucru;
  • Pachet de compensare atractiv;
  • Oficiul în centrul orașului.
  • Participarea la Training-uri;
  • Posibilitatea schimbului de experiență cu Managerii afiliați grupului.

Vă rugăm să trimiteți CV în limba romană sau engleză însoțit de o fotografie recentă, la adresa de email: job@grawe.md.

Rugăm să indicați în tema din email funcția pentru care candidați Ex: “CV pentru funcția de Specialist Marketing și Relații cu Publicul”.

Candidații care corespund profilului nostru de cerințe vor fi contactați.

job@grawe.md

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть