Senior Sales Representative (B2C)

Bloomcoding - școala de programare online pentru copii, lider în domeniul EdTech, unic în utilizarea instrumentelor de studiu AR/VR.

Misiunea noastră - să învățăm un milion de copii să programeze.

Cine suntem?
Suntem o echipă de profesioniști, oameni talentați care știu cu certitudine care le sunt direcția, scopul și mijloacele. Bloomcoding ne-a unit pe toți prin misiunea sa, cea de a revoluționa domeniul educației prin intermediul tehnologiei.

În mai puțin de un an am devenit cei mai mari jucători pe piața din România, cu peste 1000 de copii înscriși și suntem cel mai mare EdTech startup din Moldova. Ne-am extins pe piețele din Bulgaria, Polonia și Turcia.

Suntem serioși, dar cu simțul umorului; blânzi, dar fermi; degajați, dar asumați. Toate aceste calități ne ajută să menținem standardele la cel mai înalt nivel, ghidându-ne spre o creștere continuă și accelerată.

Dacă și tu îți dorești o evoluție profesională fundamentată, rapidă și captivantă în același timp, te așteptăm în echipa noastră!

Despre Job
Suntem în creștere activă și căutăm persoane motivate pentru poziția Senior Sales Representative - full time, dornice să convingă părinții că investiția timpurie în IT education este cea mai bună alegere pe care o pot face pentru copiii lor.

Competențe și calități necesare:

  • Experiență și/sau pasiune pentru vânzări;
  • Abilități de persuasiune și negociere;
  • Familiaritate cu procesele de vânzare și CRM (constituie un avantaj);
  • Inițiativă, capacitatea de a inova și genera soluții;
  • Responsabilitate și atenție la detalii;
  • Dexteritate digitală, viteză de reacție și receptivitate;
  • Dicție, vorbire fluentă în limba română și abilități de ascultare activă;
  • Cunoașterea limbii engleze - nivel intermediar;
  • Persoană carismatică, deschisă către comunicare, spirit de echipă.

Responsabilități generale (oferim instruire):

  • Stăpânirea și aplicarea procesului de conversie a lead-urilor calde;
  • Urmărirea indicatorilor de performanță și atingerea obiectivelor setate lunar;
  • Lucru cu platforma CRM;
  • Susținerea prezentărilor demonstrative (copii 5-14 ani și părinți);
  • Comunicarea (prin telefon/WA/email) cu părinții care au participat la prezentări demonstrative și convingerea acestora să achiziționeze abonamente pe termen lung;
  • Contactarea clienților existenți pentru a crește gradul de retenție;
  • Participarea la crearea și actualizarea scripturilor, a proceselor de vânzări;
  • Consilierea clienților în legătură cu toate aspectele neclare;
  • Identificarea și documentarea obiecțiilor - găsirea soluțiilor și implementarea ajustărilor necesare.

De ce Bloomcoding:

  • Sistem de remunerare atractiv + bonusuri din conversii;
  • Muncă de tip hibrid: poți lucra remote sau/și la birou (amplasat în centrul Chișinăului);
  • Oportunitatea de a învăța și de a te dezvolta într-un Start-Up;
  • Creștere accelerată în carieră - ne propunem să devenim Unicorn în 7 ani;
  • Un loc de muncă împlinitor, cu impact social;
  • Reduceri la serviciile noastre pentru familie și prieteni;
  • O echipă de oameni superbi, proactivi - pe care te poți baza.

If you're looking for a job that combines the excitement of a tech startup, with world-changing social impact, join us.

Aplică pe acest link: https://airtable.com/shrFxZePXcsuaY9Mb

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть