Laborant-chimist la fabrica din or. Caușeni

Compania „Orhei – Vit” SRL anunţă concurs în vederea suplinirii funcţiei de:

Responsabilităţile principale:

  • Efectuarea controlului fizico-chimic (pentru ambalaje verificare dimensiuni, mărimi, cedarea compuşilor în medii agresive, conformitatea actului normativ; pentru materii prime; duritate, SU, aciditatea titrabilă, dimensiuni, organoleptica, pentru produsul finit – conform planului de control al produselor finite, SU, AT, Ph si etc).

Studii, competenţe, abilităţi:

  • studii superioare sau medii de specialitate constituie avantaj;
  • experiență de muncă constitui avantaj;
  • efectueaza şi poartă răspundere pentru analizele de laborator şi inspecţiile specifice recepţiei materiei prime, materialelor auxiliare, ambalajelor;
  • efectuează analiza neconformităţilor referitor la procesele tehnologice şi a produselor finite/semifabricate;
  • pregăteşte şi diluează soluţii;
  • asigură controlul păstrării cerinţelor sanitaro-igienice în producere;
  • duce evidenţa mostrelor de control;
  • prepară reactivele şi ţine evidenţa lor, etc.

Calităţi personale:

  • planificare;
  • analiză;
  • coordonare;
  • raportare;
  • deprinderi de perfectare şi întocmire a documentaţiei;
  • creativitate;
  • comunicabilitate;
  • spirit de iniţiativă și echipă;
  • încredere în sine;
  • capacitate sporită de muncă;
  • orientare către rezultate.

Oferim:

  • Instruirea din partea companiei;
  • Salariu competitiv şi motivant;
  • Posibilitatea de dezvoltare personală şi profesională;
  • Stil de conducere democratic;
  • Amplasarea locului de muncă în or. Caușeni.

Selectarea candidaţilor este efectuată în temeiul CV cu fotografie, care se expediază la poşta electronică: hr@orhei-vit.com.

La interviu vor fi invitaţi doar candidaţii selectaţi.

E-mail: hr@orhei-vit.com

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть