Inginer-șef

IMC Group, Holding care activează cu succes pe piața Republicii Moldova în domeniile B2B, Comerț și Distribuție Internațională, Construcții și altele, anunță concurs pentru poziția vacantă:

Inginer-șef

Responsabilități cu privire la:

  • Gestionarea serviciilor de mentenanță;
  • Punerea în funcțiune a noilor instalații, echipamente, utilaje etc.;
  • Toate tipurile de rețele inginerești interne și externe (electricitate, alimentare cu apă, canalizare, gaz, încălzire, sisteme de ventilație, aer condiționat etc.);
  • Însușirea și respectarea prevederilor normelor, regulamentelor, procedurilor și reglementărilor care se aplică în activitățile pe care le efectuează (norme PSI și SSM, etc);
  • Modernizarea utilajelor existente;
  • Elaborarea și gestionarea bugetului de mentenanță și întreținerea clădirii;
  • Coordonarea activităților de întreținere a clădirilor și a instalațiilor din dotarea acestora;
  • Responsabilități cu privire la probleme tehnico-administrative (urmărire lucrări la instalații și clădiri, achiziții publice, recepția lucrărilor);
  • Coordonarea cu furnizorii de materiale;
  • Asigurarea funcționării tuturor tipuri de echipamente;
  • Supravegherea stării tehnice a echipamentelor, utilajelor și a instalațiilor;
  • Organizarea reparațiilor a echipamentelor, utilajelor și a instalațiilor.

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul electro-energetic, tehnic și/sau construcții;
  • Cunoștințe vaste în domeniul normelor tehnice, normelor securității și sănătății muncii, legislației în vigoare;
  • Experiență într-o funcție similară minim 5 ani;
  • Cunoştinţe de operare pe calculator (Word, Excel etc.) Autocad, WINSMETA;
  • Cunoștințe avansate a limbilor: română, rusă;
  • Abilitatea de a lucra cu devizele de cheltuieli;
  • Calități de lider și un bun conducător de echipă;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Posesia autovehiculului propriu este obligatorie.

Oferim:

  • Salariu se discută individual la interviu;
  • Posibilitatea de a participa la realizarea unor proiecte importante de construcție și renovare din cadrul companie;
  • Multiple posibilități de a pune în practică cunoștințe și competențele profesionale, oportunitatea de a avansa în carieră;
  • Asigurăm volum de lucru 12 luni pe an.

Doar persoanele selectate vor fi invitate la interviu.

Persoanele interesate vor transmite CV-ul în format electronic, la adresa de e-mail receptie@imc.md, cu mențiunea în subiectul mesajului funcția pentru care aplică.

E-mail: receptie@imc.md
Tel: 078803010

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть