Inginer proiectare mecanică (Vidra, Jud. Ilfov), zona București

Suntem în căutare de:

Locația de lucru: Vidra, Jud. Ilfov, lângă București

Cerințe:

  • Absolvent de Politehnică; profil inginer mecanic, metalurgic, electromecanic;
  • Cunoștințe solide de desen tehnic în domeniul structurilor metalice;
  • Cunoașterea programelor Solid Edge, Solid Works, Autocad, Microsoft Office;
  • Locul de desfășurare a activității: Vidra, Ilfov (20 km de București). Oferta financiara se discuta in cadrul interviului;
  • Vorbitor de limba romana;
  • Capacitate de organizare si planificare, seriozitate si responsabilitate;
  • Abilități de comunicare și de lucru în echipă.

Descrierea postului:

  • Executa si coordonează lucrări de proiectare, realizează proiecte sau parți din acestea, propune soluții tehnice; întocmește documentații tehnice pentru utilajele proiectate
  • Răspunde pentru respectarea normativelor si standardelor de proiectare
  • Realizează si elaborează desene de concept/desene de ansamblu/ desene de execuție
  • Controlează, verifica si semnează documentația de proiect final, atunci când este cazul
  • Elaborează specificații tehnice si fise tehnice pentru includerea in cererile de oferta
  • Elaborează si verifica calcule de dimensionare pentru diferite echipamente mecanice sau sisteme mecanice
  • Asigura asistenta tehnica în secția de producție
  • Monitorizează si răspunde de calitatea proiectării pentru a asigura funcționalitatea soluțiilor
  • Îndeplinește diverse sarcini care țin de misiunea postului si/sau sunt necesare/solicitate de managerul de pe nivel superior pentru nevoile departamentului/societății
  • Asigura transferul de cunoștințe către membrii echipei
  • Comunica permanent si eficient cu colegii de munca

Se oferă:

  • Salariu 1600 EURO
  • tichete de masă
  • prime de Paști, Crăciun
  • contract pe perioada nedeterminată, program de 8 ore/zi
  • cazare asigurata
  • asigurare medicală

Descrierea companiei:

UTTIS este o companie cunoscută pe piața românească și europeană a echipamentelor industriale de încălzire. Produsele UTTIS sunt destinate firmelor din industria auto, metalurgică, navală, organe de asamblare. UTTIS livrează proiecte la cheie, începând cu proiectarea și finalizând cu montaj și punere în funcțiune.

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть