Contabil(ă) superior/superioară

Grupul GRAWE și-a construit puterea financiară de-a lungul a peste 190 de ani în 18 țări, având 20 ani de experiență pe piața de asigurări din Republica Moldova.
Pentru a crește echipa noastră de profesioniști, angajăm:

Prin aplicarea la această poziție, vă dați acordul față de prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.

Competențe și studii:
  • Studii superioare finalizate în contabilitate;
  • Experiență în domeniul contabilității minim 3 ani;
  • Cunoasterea standardelor internaționale de raportare financiară (IFRS)
  • Experiență în utilizarea softul SAPconstituie un avantaj;
  • Cunoștințe avansate în utilizarea pachetului de bază Microsoft Office(Word, Excel, PowerPoint, Internet, Outlook);
  • Permis de conducere categoria B;
  • Experiența de lucru va constitui un avantaj.
Profil personal:
  • Orientare spre respectarea termenelor limită și atingerea obiectivelor;
  • Bune abilități de comunicare (verbală și scrisă);
  • Capacitate de planificare, organizare și prioritizare a activităților;
  • Spirit analitic, atenție la detalii, acuratețe, transparență.

Responsabilități:

  • Recepționarea, controlul și prelucrarea documentelor;
  • Ținerea corespondenței cu SFS și cu autoritățile de control;
  • Elaborarea Rapoartelor Statistice și celor prevăzute de legislația în vigoare;
  • Calcularea taxelor și a impozitelor, TVA, etc;
  • Alte sarcini specifice funcției.

Oferim:

  • Mediu de lucru modern, plăcut și motivant în cadrul unei companii internaționale;
  • Posibilitatea schimbului de experiență în cadrul grupului;
  • Posibilități de promovare;
  • Pachet de compensare atractiv;
  • Oficiul în centrul orașului;
  • Participarea la Training-uri.

Vă rugăm să trimiteți CV însoțit de o fotografie recentă în română sau engleză, la adresa electronică: job@grawe.md.
Rugăm să indicați în tema din email funcția pentru care candidați Ex: “CV pentru funcția de Contabil/ă superior”.

Candidații care corespund profilului nostru de cerințe vor fi contactați.

job@grawe.md

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть