Contabil-sef adjunct

Compania  cu renume internațional   Î.M. ROMPETROL  MOLDOVA S.A.  - una din cele mai puternice companii din Estul Europei si un important jucator in regiunea Marii Negre si  Marii Mediterane, care  activează  în domeniul  petrolier  și  de  gaze anunță  deschiderea poziției de:

Responsabilități principale:

  • Păstrează relația cu organele de specialitate de control si supraveghere în domeniul contabil și fiscal;
  • Participă la întocmirea dărilor de seamă fiscale și statistice prevăzute de legislația în vigoare, cît și către Grup;
  • Participă la elaborarea rapoartelor financiare anuale;
  • Monitorizează și coordonează auditul financiar anual;
  • Participă la elaborarea/revizuirea politiciilor contabile, procedurilor și instrucțiunilor interne aferente;
  • Asigură controlul înregistrărilor contabile în conformitate cu prevederile reglementărilor interne și legislației în vigoare;
  • Coordonează elaborarea/implementarea metodologiei de evidență contabilă conform cerințelor reglementărilor în vigoare;
  • Monitorizează procedurile de închidere a lunii și a anului în vederea reflectării tuturor operațiunilor;
  • Calculează și îndreaptă spre plată suma impozitelor, taxelor și altor plăți aferente bugetului, răspunde de reflectarea în termen și deplin a datoriilor față de buget;
  • Întocmește rapoarte analitice la cererea managementului întreprinderii.

Principalele cerințe față de candidați:

  • Studii superioare (contabilitate și audit, finanțe);
  • Cunoașterea limbilor româna, rusa, engleza;
  • Abilități avansate operare PC (1C, Word, Excel);
  • Cunoașterea legislației fiscale;
  • Experiența de lucru în contabilitate, nu mai puțin de 3 ani;
  • Cunoașterea SAP ERP va constitui un avantaj;
  • Cunoașterea standardelor naționale și internaționale de contabilitate;
  • Foarte bună capacitate de analiză, sinteză, interpretare;
  • Perseverență, organizare, operativitate, corectitudine.

Beneficiile oferite:

  • Salariul competitiv;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare medicală facultativă;
  • Screening anual al sănătății în spitalele private;
  • Telefon mobil, laptop;
  • aplicație sport Fit;
  • Mediu de lucru confortabil și prietenos;
  • Creștere profesională.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV întocmit in limba romana pe adresa: hrmd@rompetrol.com, cu indicarea în tema scrisorii a denumirii postului vacant pentru care candidați.

Doar persoanele selectate vor fi contactate.

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть