Contabil – Șef Adjunct

Angajăm:

Candidatul căutat este o persoană responsabilă, punctuală, cu abilităţi organizatorice, spirit de echipă, atenţie sporită la detalii, orientat spre rezultat.

Cerinţe:

  • Studii superioare Contabile/Economice finisate;
  • Experienţă la un post similar de minim 3 ani;
  • Cunoaşterea standartelor de contabilitate şi a planului de conturi contabile;
  • Cunoaşterea legislaţiei fiscale, antreprenoriale şi a muncii;
  • Cunoaşterea obligatorie a limbii romîne, rusă (cunoaşterea limbii engleze va constitui un avantaj);
  • Cunoştinţe operare PC(aplicaţiile Microsoft Office, 1C 8, Excel).

Responsabilităţi:

  • Participă la întocmirea dărilor de seamă fiscale și statistice prevăzute de legislația în vigoare
  • Participă la elaborarea/revizuirea politicilor contabile, reglamentărilor interne aferente raportărilor financiare, bugetării și controlului financiar
  • Participă la procesul de bugetare și controlul respectării acestuia
  • Verifică corectitudinea ținerii evidenței registrelor contabile în conformitate cu prevederele legișlației în vigoare
  • Coordonează elaborarea/implimentarea metodologiei de evidență contabilă
  • Efectuiază procedurile de închidere a lunii și anului, în vederea reflectării tuturor operațiunilor ce țin de activitatea internă a companiei
  • Controlul tuturor domeniilor contabilității
  • Calculul amortizării lunare
  • Verificarea bilanțului
  • Înregistrarea cheltuielilor salariale
  • Îndeplineşte şi alte sarcini în cadrul departamentului financiar contabil

Oferta:

  • Angajare oficială cu pachet social complet;
  • Salariu competitiv;
  • Telefonie corporativă;
  • Alimentaţie gratuită.

E-mail: r.godorojea@seasons.md
Telefon: 079900173

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть