Specialist(ă) principal(ă) în achiziții publice

Instituția Publică Compania „TELERADIO-MOLDOVA” angajează:

Suntem în căutarea unui Specialist achiziții cu experiență și cunoștințe solide în domeniu, capabil să gestioneze procesul de achiziție într-un mod eficient și cu un nivel ridicat de calitate.

Cerințele postului:

  • Studii superioare în domeniul juridic sau economic.
  • Experiență de muncă în Instituții bugetare.
  • Cunoștințe solide în legislația achizițiilor publice din Republica Moldova.
  • Excelente abilități de comunicare, negociere și relaționare.
  • Capacitatea de integrare rapidă, precum și de sinteză, responsabilitate, seriozitate.

Responsabilități:

  • Dezvoltarea strategiilor de achiziții de materiale și servicii necesare proiectelor aflate în derulare.
  • Întocmirea documentelor pentru organizarea concursului de achiziții publice de bunuri, servicii și lucrări.
  • Examinarea, evaluarea ofertelor operatorilor economici, prezentate la procedurile de achiziție.
  • Elaborarea proiectului contractului de achiziționare a bunurilor, serviciilor și lucrări.
  • Monitorizarea executării conformă a contractelor/acordurilor-cadru de achiziții publice și elaborarea rapoartele de monitorizare.
  • Prezentarea dării de seamă privind achizițiile de valoare mică (lucrări, servicii).
  • Întocmirea informațiilor, rapoartelor, comunicatelor privind realizarea achizițiilor publice de bunuri, servicii și lucrări.

Beneficii:

  • Angajare oficială;
  • Un mediu de lucru proactiv;
  • Oportunități nelimitate de dezvoltare profesională și avansare în carieră;
  • Salariu stabil.

Dacă sunteți interesat (ă) de această ofertă de lucru, vă așteptăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail angajare@trm.md, pentru detalii suplimentare ne puteți contacta la numărul de telefon: 022 721 866, 060214898.

Vă rugăm să luați în considerare că doar candidații selectați vor fi contactați.

E-mail: angajare@trm.md
Telefon: 022 721 866, 060214898

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть