Șef/șefă direcție în industria prelucrătoare (Group Leader Assembly)

HR-Consulting (www.search4staff.com) la solicitarea clientului său (producător global în domeniul industriei automotive) este în căutarea candidatului pentru postul vacant:

Scopul general al al funcției:
Planificarea și coordonarea activității de verificare a conformității modului de lucru din liniile de producție din punct de vedere calitativ, în funcție de instrucțiunile de lucru, normele de calitate, standardele și regulamentele în vigoare.

Atribuții:
  • Verifică procesul de producție, repartizează personalul din subordine pentru a asigura calitatea din aria de fabricare a produselor.
  • Realizează ședinte zilnice de informare cu echipele din subordine.
  • Verifică e-mail-urile, organizează personalul din subordine pentru a participa la diferite activități: traininguri, deplasări.
  • Verifică echipa din subordine în ceea ce priveste greșelile, echipamentul de lucru, respectarea ordinii și a disciplinei la fiecare loc de muncă, respectarea procedurilor, a pauzelor.
  • Aderă la menținerea regulilor 5S.
  • Monitorizează rebuturile în sistem.
  • Asigură procesul de producție, impus de standardele companiei și ține evidența acesteia în vederea întocmirii rapoartelor de lucru.
  • Organizează acordarea zilelor libere și a concediului de odihnă, pentru personalul din subordine.
  • Asigură îmbunătățirea continuă a calității procesului și reducerea defectelor.
  • Informează superiorul despre problemele apărute în zona de care răspunde / de măsurile luate și/sau soluțiile acestora, conform regulilor de escaladare a informațiilor.
  • Identifică și semnalează nevoile de instruire ale personalului din subordine și asigură formarea continuă a acestuia.
  • Supraveghează buna funcționare a echipamentelor și utilajelor, totodată, semnalează intervențiile necesare.
  • Realizează instructaje de informare legate de diferite teme (realizează instructaje și completează Fișele de protecția muncii și Situații de urgență).
  • Analizează rapoartele pentru 4M, CCML, situații anormale.
  • Participă la ședințele PQM.
  • Execută orice alte dispoziții date de superiorul ierarhic, în limitele respectării temeiului legal.
Cerințe față de candidat:
  • Studii superioare.
  • Minim 1-3 ani experienţă de muncă.
  • Cunoştinţe profunde privind utilizarea PC-ului.
  • Limba engleză citit, scris - obligatoriu.
  • Abilităţi de comunicare, planificare, leadership, organizare şi control al activitaţii, de are decizii.
  • Atitudine deschisă faţă de oameni, responsabilitate, disciplină, etică profesională, rezistență la situații de stres, eficiență, tendință spre dezvoltare profesională continuă.
Candidații interesați pot trimite CV-uri la adresa de e-mail HR-Consulting (www.search4staff.com): bb90@search4staff.com;

Pentru mai multe informații, vă rugăm să sunați la: +373 68898408

Vă rugăm să indicați codul postului vacant GLA în linia de subiect sau în CV.

E-mail: bb90@search4staff.com
Telefon: +373 68898408

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть