Șef/șefă al Serviciului relații externe

Instituția Publică Compania „TELERADIO-MOLDOVA” angajează:

Cerințele postului:

  • Studii superioare domeniul relațiilor externe, management sau în alte domenii relevante
  • Experiență în domeniu de cel puțin 3 ani;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat;
  • Abilități de scriere și redactare a materialelor
  • Abilități excelente de comunicare, gândire strategică, spirit de inițiativă, creativitate și cooperare în echipă.

Responsabilități:

  • Promovează și îmbunătățește imaginea și profilul Companiei;
  • Promovează activitatea conducerii TRM;
  • Oferă suport pentru activitățile de planificare și organizare a evenimentelor de presă;
  • Planifică și dezvoltă transmiterea de informații destinate publicului;
  • Asigură și coordonează relația cu societățile de radioteleviziune străine și cu alte instituții internaționale în domeniul mass-media;
  • Participă la dezvoltarea și implementarea Strategiei de Comunicare a Companiei;
  • Organizează conferințe de presă ,briefing-uri și pregătește discursuri;
  • Pregătește acorduri internaționale de colaborare a Companiei cu radiodifuzorii de peste hotare și supravegherea realizării lor;
  • Identifică oportunități de finanțare pentru proiectele instituționale;
  • Elaborează rapoarte cu privire la comunicarea și vizibilitatea conducerii Companiei;
  • Monitorizează reflectarea în presă a Companiei.

Beneficii:

  • Angajare oficială;
  • Un mediu de lucru pro activ;
  • Oportunități nelimitate de dezvoltare profesională și avansare în carieră;
  • Salariu stabil.

Dacă sunteți interesat (ă) de această ofertă de lucru, vă așteptăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail angajare@trm.md, pentru detalii suplimentare ne puteți contacta la numărul de telefon: 022 721 866, 060 214898

Vă rugăm să luați în considerare că doar candidații selectați vor fi contactați.

E-mail: angajare@trm.md
Telefon: 022 721 866, 060 214898

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть