Ofițer de securitate informatică

Angajăm:

Despre companie:Suntem o companie FINTECH care își propune să simplifice plățile și transferurile de bani. Compania noastra activează conform licenței Bancii Nationale.

Proiectele noastre: portofel electronic, rețea de terminale cash in/out, rețea ATM, operarea cu criptomonede, carduri bancare

Responsabilități:

  • Monitorizarea securității: Urmărirea și analizarea evenimentelor din sistemele informatice pentru identificarea potențialelor amenințări și incidente de securitate.
  • Elaborarea politicilor de securitate: Crearea și actualizarea politicilor și procedurilor de securitate informatică pentru a asigura conformitatea cu standardele și cerințele.
  • Gestiona incidente de securitate: Organizarea și desfășurarea anchetelor în cazul încălcărilor de securitate, precum și dezvoltarea planurilor de reacție la incidente.
  • Audit de securitate: Efectuarea auditurilor periodice ale sistemelor informatice pentru identificarea vulnerabilităților și evaluarea nivelului de securitate.
  • Asigurarea conformității: Garantarea respectării cerințelor legislative, standardelor și politicilor privind securitatea informatică.
  • Instruire și conștientizare: Desfășurarea de activități de formare și dezvoltarea de programe pentru creșterea nivelului de conștientizare a angajaților în domeniul securității informaționale.

Cerințe:

  • Experiență de cel puțin 2 ani în domeniul securității informației.
  • Cunoștințe despre metodele și tehnologiile moderne de asigurare a securității sistemelor informatice.
  • Abilități în utilizarea instrumentelor de monitorizare și detectare a amenințărilor.
  • Înțelegerea principiilor criptografiei și a tehnologiilor de rețea.
  • Experiență în elaborarea și implementarea politicilor de securitate.
  • Cunoștințe despre legislația în domeniul securității informației.

Avantaje:

  • Certificări în domeniul securității informației (de exemplu, CISSP, CISM, CompTIA Security+).
  • Cunoașterea metodologiilor de testare a penetrării.

Condiții:

  • Angajare oficială,
  • Salariu competetiv
  • Pachet complet de beneficii sociale;
  • Lucrați într-o echipă mare de profesioniști tineri
  • Oportunități pentru dezvoltare profesională și formare.
  • Birou confortabil în centrul orașului.

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть