Manager vânzări B2B, Soluții IT

Clientul nostru - unul dintre cei mai mari distribuitori de soluții IT din Moldova. Compania caută un specialist experimentat pentru funcția de:

MANAGER VÂNZĂRI B2B, Soluții IT

Responsabilități:

  • Lucrul cu baza de clienți (atragerea, deservirea și dezvoltarea clienților);
  • Vânzarea produselor companiei folosind metode de vânzare telefonică și personală (stabilirea contactului, identificarea nevoilor, prezentarea mărfurilor, rezolvarea obiecțiilor);
  • Implementarea planului de vânzări, identificarea oportunităților de afaceri;
  • Construirea, consultarea și menținerea relațiilor cu clienții, oferirea de suport și asistență în timpul întregului proces de vânzare;
  • Colaborarea cu echipele interne, inclusiv cu departamentul de marketing, departamentul tehnic și echipele de implementare, pentru a asigura livrarea eficientă și eficace a soluțiilor IT către client.

Cerințe:

  • Cunoaștere și vorbirea fluentă a limbilor: română și rusă, engleza constituie un avantaj;
  • Cunoașterea noțiunilor și principiilor de baza a unor sisteme hardware și software aferent computerului, serverelor, soft-urilor, bazele Rețelii (constituie un avantaj), cunoașterea pieței IT este binevenită;
  • Experiența similară de cel puțin 2-3 ani (constituie un avantaj);
  • Deținerea propriei baze de clienți (va reprezenta un avantaj);
  • Cunoașterea legilor din achiziții publice sau similare (reprezintă un avantaj).

Compania oferă:

  • Program de muncă stabil de luni-vineri: 9:00 – 18:00;
  • Pachet social complet;
  • Salariu competitiv și motivant (format din suma fixă+ bonus din vânzări)
  • Reducere la toată gama produselor din portofoliul companiei;
  • Oficiul modern cu amplasare în centrul orașului Chișinău;
  • Oportunități de dezvoltare profesională (acces la training-uri, certificări și creștere multilaterală).

Dacă te recunoști în descrierea postului și ești pregătit să te alături echipei, nu ezita să aplici CV-ul la adresa de e-mail: Dopomoga.Staffing@gmail.com, indicând denumirea poziției vacante.

Pentru mai multe detalii, vă rog să ne contactați la numărul de telefon: +373 787 08 500.

E-mail: dopomoga.staffing@gmail.com
+373 787 08 500

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть