Manager de Produs (persoane fizice)

Banca Comercială „EXIMBANK”, parte a Grupului Internațional Intesa Sanpaolo, angajează:

Responsabilități:

  • Participarea activă la dezvoltarea și sporirea profitabilității a liniei de afaceri cu carduri bancare;
  • Analiza proceselor și fluxurilor aferente produselor electronice (Internet / Mobile Banking), implementarea inițiativelor de îmbunătățire a acestora;
  • Gestiunea proiectelor legate de optimizarea și adaptarea la cerințele comerciale a produselor de card și electronice;
  • Formularea cerințelor business pentru dezvoltările IT, participarea în activități de testare și validare a dezvoltărilor livrate;
  • Îndeplinirea obiectivelor stabilite.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare cu profil economico-financiar;
  • Experiența de minimum 2 ani în domeniul cardurilor bancare (manager de produs sau specialist Back Office);
  • Înțelegerea și cunoașterea aspectelor comerciale (triggeri de profitabilitate a produselor) și tehnice (funcționalitatea cardului in cadrul sistemelor de plăți Visa și Mastercard) ale cardurilor bancare;
  • Gândire analitică, proactivă și creativă;
  • Abilități dezvoltate în comunicare, organizare și multitasking;
  • Nivel înalt de motivație si dorința de implicare în proiecte noi;
  • Cunoașterea limbii engleze și instrumentelor Microsoft Office – utilizator independent.

Beneficiile oferite de către bancă:

  • Bonusuri de performanță în funcție de rezultatele obținute;
  • Tichete de masa;
  • Credite imobiliare și alte servicii bancare în condiții preferențiale;
  • Program de muncă hibrid - combinat între birou și lucru la distanță;
  • Orar flexibil de muncă;
  • Instruiri și team building-uri pentru dezvoltare personală și profesională;
  • Diversitate în activități și posibilitatea de a obține experiențe internaționale;
  • Program internaţional de sănătate fizică şi bunăstare mentală;
  • Facilități sportive precum teren de fotbal și sală de volei pentru promovarea unui stil de viață activ.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul însoțit de o scrisoare de intenție la e-mail: recrutare@eximbank.com.

Vor fi contactați doar candidații selectați.

Nota: Prin expedierea CV-ului, vă exprimaţi acordul pentru prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть