Declarant vamal (Botanica)

Angajăm:

Dacă ești o persoană care dorește să se realizeze, cu experiență solidă în domeniul achizițiilor, te așteptăm cu drag la RoofArt!

Aici, vei fi responsabil de gestionarea lanțului de aprovizionare, relaționarea cu furnizorii și negocierea contractelor avantajoase pentru companie.

CERINȚE:

  • studii superioare
  • cunoașterea limbii române, rusă, engleză + alte limbi constituie un avantaj
  • rezistență la stres
  • cunoștințe operare PC (Microsoft Office etc.)
  • experiență în posturi similare
  • aptitudini de comunicare, planificare și negociere
  • seriozitate, dinamism, meticulozitate și adaptabilitate
  • permis conducere
  • orientat spre rezultat cu respectarea termenilor de executare stabilite

OBIECTIVELE POSTULUI:

  • Organizarea oprațiunilor de import/export și executarea procedurile vamale.
  • Achizitionarea de materii prime si materiale consumabile.

RESPONSABILITATI:

  • Asigurarea relației cu organele vamale, brokeri vamali și firme de transport.
  • Organizarea activității eficiente a companiei ținand cont de destinațiile vamale existente.
  • Evidenţa Autorizaţiilor vamale şi asigura respectarea termenilor si conditiilor specificate in acestea.
  • Asigura efectuarea corecta si la timp a calculului taxelor vamale.
  • Identificarea, evaluarea si selectarea potentialilor furnizori.
  • Achizitionarea de materii prime si consumabile.
  • Asigurarea respectarii regulilor de întocmire a documentelor specifice.
  • Completarea rapoartelor de specialitate.
  • Propunerea masurilor de eficientizare a operatiunilor de import-export.

OFERIM:

  • Program de muncă luni-vineri, 08.00 - 17.00
  • Salariu decent și achitat la timp ( salariul de la 15 000 lei + prime).
  • Pachet social complet.
  • Oficiu modern: șos. Muncești 799 (Botanica).

Persoanele interesate pot trimite CV-ul la adresa marketing@roofart.md, detalii la nr. 0689 661 66.

E-mail: marketing@roofart.md
Telefon: 0689 661 66

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть