Director adjunct | Directoare adjunctă a instituției publice

INSTITUŢIA PUBLICĂ „OFICIUL NAŢIONAL AL VIEI ŞI VINULUI”

Angajează:

IP „Oficiul Naţional al Viei şi Vinului”, în calitatea sa de autoritate competentă în implementarea politicii statului în sectorul vitivinicol şi asigurarea dezvoltării durabile a acestuia, anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei de Director adjunct/Directoare adjunctă a instituției publice.

Scopul general al funcţiei: este acordarea suportului Directorului și gestionarea activității Direcției Marketing și Brand de țară, și anume in domeniul marketing și dezvoltarea piețelor produselor vitivinicole, iar in lipsa Directorului îndeplinirea atribuțiilor de serviciu ale acestuia, astfel încât să fie întreprinse măsurile și acțiunile necesare în vederea realizării atribuției de bază a intituției.

Concursul pentru selectarea candidaților la funcția de Director adjunct/Directoare adjunctă include:

  1. Competiția dosarelor;
  2. Proba interviului.

Descrierea postului:

  • asigurarea eficienței activității de marketing și dezvoltarea piețelor produselor vitivinicole;
  • administrează activitatea direcției marketing și brand de țară;
  • asigură suportul în vederea realizării managementul instituțional a ONVV;
  • promovarea instituției și sectorului vitivinicol.

Cerințe față de candidat:

  • studii superioare, de licenţă sau echivalente, preferabil în domeniul de marketing, tehnologiilor în viticultură şi vinificaţie, managementului, economiei;
  • experienţă de conducere echipei (cel puţin 4 persoane) la o poziţie similară - minim 3 ani;
  • abilități: de lucru cu actele legislative şi normative, cu documentele; de analiză şi interpretare a datelor; de organizare şi coordonare, luare a deciziilor; soluționare a problemelor; mobilizare de sine; aplanare de conflicte; comunicare;
  • să deţină cetăţenia Republicii Moldova şi domiciliu stabil în Republica Moldova;
  • să cunoască limba română, limba rusă şi limba engleză nivel B2 obligatoriu (scris şi vorbit);
  • să dispună de capacitate deplină de exerciţiu;
  • să nu deţină antecedente penale;
  • să întrunească calităţi profesionale şi capacităţi organizatorice;
  • să dispună de abilităţi de lucru cu informaţia, analiză şi sinteză, consultare, instruire, prezentare,
  • comunicare eficientă, capacitățile manageriale;
  • să cunoască Microsoft Office, Outlook, programe informaţionale şi baze de date din domeniu.
  • cunoștințe generale de economie, comunicare și psihologie.
  • cunoștințe aprofundate de marketing şi promovare.
  • cunoașterea activităților desfășurate în sectorul vitivinicol la nivel general.

Instituţia garantează:

  • salariu motivant;
  • spor de performanţă;
  • telefonie mobilă asigurată;
  • colectiv tânăr, amabil şi sociabil;
  • dinamism, activităţi la nivel naţional şi internaţional, posibilităţi de dezvoltare profesională.

Documente ce urmează a fi prezentate:

  • CV-ul candidatului;
  • Scrisoare de motivare;
  • Scrisoare de recomandare (de la 2 persoane distincte);
  • Copiile diplomelor de studii și ale certificatelor de absolvire a cursurilor de perfecționare profesională.

Toți candidații interesați de acest post vacant sunt rugați să transmită documentele solicitate la adresa hr@wineofmoldova.com, până la data de 26.04.2024

Vă rugăm să menţionaţi în titlul e-mail-ului denumirea funcției.

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть