Copywriter

Angajăm:

Copywriter

Suntem Fitness Mama – cel mai mare proiect de fitness online destinat femeilor din mediul românesc! Din 2019, am ajutat peste 350.000 de femei să slăbească sănătos și să-și recâștige silueta după naștere. :) Suntem pe cale să devenim o comunitate globală și, dacă ești pregătită să te alături echipei care va transforma acest vis în realitate, te așteptăm cu brațele deschise! :)

Căutăm un copywriter talentat:

  • Ai o cunoaștere impecabilă a limbii române;
  • Ești creativ(ă) în scriere și ai cunoștințe solide de marketing - știi să formulezi o ofertă irezistibilă, să scrii un CTA eficient și să construiești un hook captivant în textele tale.

Responsabilități:

  • Dezvoltarea textelor pentru campaniile de email marketing;
  • Crearea de conținut atractiv pentru platformele de social media;
  • Redactarea articolelor pentru blogul nostru;
  • Elaborarea textelor pentru site-urile web.

Cerințe:

  • Experiență în copywriting și traducere de minim 2 ani;
  • Stăpânire excelentă a limbii române (cunoașterea limbii ruse constituie un avantaj);
  • Cunoștințe fundamentale în structurarea mesajelor comerciale (inclusiv formula AIDA etc.).

Oferim:

  • Salariu negociabil, în funcție de competențele tale;
  • Posibilitatea de a lucra la distanță;
  • Program de lucru flexibil, cu respectarea strictă a termenelor limită.

Alătură-te echipei Fitness Mama și contribuie la îmbunătățirea vieții femeilor din întreaga lume!

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Bomba

SEO copywriter

Bomba • Сегодня, Кишинев

Отправить CV
Sportlandia

Sportlandia • Сегодня, Кишинев

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть