Business Analyst

BC "Energbank" SA angajează:

Suntem în căutarea unui Business Analyst pentru a se alătura echipei noastre și a contribui la dezvoltarea și îmbunătățirea continuă a proceselor și serviciilor noastre bancare. Rolul principal al Business Analyst-ului este de a identifica nevoile și cerințele business-ului și de a traduce acestea în specificații funcționale pentru echipa de dezvoltare.

Principalele atribuții:

  • Colaborarea cu diverse departamente ale băncii pentru a înțelege și documenta cerințele business-ului;
  • Analizarea datelor și a proceselor existente pentru identificarea oportunităților de îmbunătățire;
  • Definirea și documentarea cerințelor funcționale și non-funcționale pentru proiectele de dezvoltare;
  • Colaborarea strânsă cu echipa de dezvoltare pentru a asigura implementarea corectă a cerințelor și îndeplinirea obiectivelor stabilite;
  • Testarea și validarea soluțiilor implementate pentru a se asigura că satisfac cerințele și așteptările business-ului.

Beneficii:

  • Autonomie în luarea deciziilor;
  • Acces la cursuri gratuite de dezvoltare personală;
  • Consolă de jocuri PlayStation pentru momente de relaxare;
  • Cafea și ceai disponibile în birouri;
  • Angajare oficială și pachet social avantajos;
  • Oportunitatea de a beneficia de credite preferențiale;
  • Sistem de bonusare pentru performanțe remarcabile.

Cerințe față de candidat:

  • Experiență în domeniul bancar sau financiar, cu o înțelegere solidă a proceselor și serviciilor bancare;
  • Abilități excelente de analiză, rezolvare a problemelor și comunicare;
  • Capacitatea de a lucra eficient cu diverse echipe și departamente pentru a îndeplini obiectivele proiectelor;
  • Experiență în utilizarea uneltelor de analiză și documentare a cerințelor, cum ar fi Microsoft Visio, Jira, sau Confluence;
  • Orientare către rezultate și capacitatea de a prioritiza sarcinile în funcție de nevoile și obiectivele business-ului.

Dacă ai experiența și abilitățile necesare și ești interesat să te alături echipei noastre, te rugăm să ne trimiți CV-ul la adresa de e-mail: hr@office.energbank.com.

Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Energbank este un angajator care promovează diversitatea și oferă șanse egale tuturor candidaților calificați. Toate aplicațiile vor fi tratate cu confidențialitate!

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть