Analist financiar

Spitalul International Medpark, primul spital privat multidisciplinar din RM angajeaza:

Beneficii:

  • Posibilitatea de a construi o carieră pe termen lung, într-o companie cu capital străin, care lucrează la standardele internaționale ale Joint Comission International (JCI);
  • Experiență unică pentru dezvoltarea competențelor;
  • Oportunități de dezvoltare și creștere profesională prin acces la programe de formare și învățare continuă;
  • Reduceri la serviciile medicale ale instituției pentru dvs. și familie.

Scopul funcției:

  • Participarea la implementarea politicilor financiare, elaborarea bugetelor, analizarea indicatorilor și rezultatelor financiare

Responsabilități:

  • Participarea și coordonarea procesului de elaborare a bugetului și altor prognoze/ planificări financiare;
  • Colectarea, anlizarea și consolidarea datelor pentru rapoartele periodice și cele solicitate de management;
  • Elaborarea rapoartelor de analiză comparativă a rezultatelor actuale cu bugetul planificat;
  • Monitorizarea cheltuielilor lunare și devierilor acestora față de perioadele precedente/ buget;
  • Participarea la planificarea proiectelor de investiții, cît și la monitorizarea execuției acestora;

Cerințe:

  • Studii superioare cu profil economic;
  • Experiență anterioară în domeniul de control financiar/ analiză economică;
  • Cunoașterea limbilor română, rusă și engleză;
  • Cunoștințe foarte bune a soft-urilor Microsoft Office ( obligatoriu Excel), program contabil 1C;
  • Gîndire analitică, orientare către rezultate, atenție la detalii;
  • Abilități de organizare și planificare a timpului;
  • Bune abilități de comunicare, inițiativă și atitudine proactivă.

Despre Medpark:
Spitalul Internaţional Medpark este singura instituție medicală, din țară, acreditată de Joint Commission International - standardul de aur la nivel mondial pentru calitatea actului medical și siguranța pacientului.

Misiunea Medpark este să oferim un sistem integrat de servicii medicale de prevenire, diagnostic şi tratament calitativ, la standarde de excelenţă, în care toate eforturile sunt concentrate pe pacient și necesităţile acestuia.

CV-urile se recepţionează la e-mail: resurse.umane@medpark.md (vă rugăm indicaţi poziţia pentru care aplicaţi).

Mulţumim tuturor persoanelor interesate, doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru interviu.

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть