Specialist/specialistă principal(ă) în instituții publice (responsabil de Registrul Vitivinicol)

Wine of Moldova
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 3 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
IP „Oficiul Naţional al Viei şi Vinului”, în calitatea sa de autoritate competentă în implementarea politicii statului în sectorul vitivinicol şi asigurarea dezvoltării durabile a acestuia, anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei de Specialist/specialistă principal în instituții publice (responsabil de Registrul Vitivinicol).
Scopul general al funcţiei: asigurarea funcționalității sistemului informațional automatizat Registrul Vitivinicol prin formarea și gestionarea bazei de date SIA RVV.
Concursul pentru selectarea candidaților la funcția de Specialist/specialistă principal în instituții publice (responsabil de Registrul Vitivinicol) se realizează în două etape:

Competiția dosarelor
Interviul

Descrierea postului:

Asigură funcționalitatea sistemului informațional automatizat Registrul Vitivinicol;
Asigură trasabilitatea plantațiilor de viță de vie și a produselor vitivinicole în sectorul vitivinicol;
Elaborarea proiectelor de strategii și planuri de acțiuni pe domeniul de competență și asigură implementarea și monitorizarea acestora;
Efectuarea studiilor şi analizelor în domeniul vitivinicol;
Verificarea și prelucrarea datelor furnizorilor, administrarea informațiilor în baza de date SIA RVV și realizarea rapoartelor periodice pentru a monitoriza evoluția indicatorilor.

Cerințe față de candidat:

Studii: superioare în Tehnologia vinului și produselor obținute prin fermentare, Tehnologia produselor alimentare sau similar;
Experiență profesională: minim 3 ani în domeniul conex industriei vitivinicole;
Abilități de lucru cu actele normative, cu documentele, de analiză şi interpretare a datelor, de organizare şi coordonare, luare a deciziilor, soluționare a problemelor, mobilizare, aplanare de conflicte, comunicare;
Cunoașterea cadrului normativ (RM, UE) din domeniul vitivinicol;
Cunoașterea cadrului normativ (RM, UE) privind trasabilitatea produselor vitivinicole;
Cunoașterea procesele ciclului de viață ale unui software;
Cunoașterea calculatorului la nivel de avansat;
Cunoștințe despre mecanismele şi mijloacele de comunicare electronică;
Comportament bazat pe respect, spirit de inițiativă, diplomație, creativitate, flexibilitate, disciplină, responsabilitate, rezistență la efort și stres, tendință spre dezvoltare profesională continuă;
Să deţină cetăţenia Republicii Moldova şi domiciliu stabil în Republica Moldova;
Să cunoască limba română, limba rusă şi limba engleză (scris şi vorbit);
Să dispună de capacitate deplină de exerciţiu;
Să nu deţină antecedente penale;
Să întrunească calităţi profesionale şi capacităţi organizatorice;
Să dispună de abilităţi de lucru în echipă;
Să cunoască Microsoft Office, Outlook, programe informaţionale şi baze de date din domeniu.

Instituţia garantează:

salariu motivant;
spor de performanţă;
telefonie mobilă asigurată;
colectiv tânăr, amabil şi sociabil;
dinamism, activităţi la nivel naţional şi internaţional, posibilităţi de dezvoltare profesională.

Documente ce urmează a fi prezentate:

CV-ul candidatului;
Scrisoare de motivare;
Copiile diplomelor de studii și ale certificatelor de absolvire a cursurilor de perfecționare profesională.

Toți candidații interesați de acest post vacant sunt rugați să transmită documentele solicitate la adresa hr@wineofmoldova.com, până la data de 26.04.2024
Vă rugăm să menționați în titlul e-mail-ului denumirea funcției. E-mail: hr@wineofmoldova.com
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть