Specialist Secția gestiune riscuri (gestionarea riscurilor/analiză și raportări în domeniul financiar-bancar)

Comertbank S.A
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Obiectivul postului
Acordarea suportului la gestionarea proceselor de identificare, evaluare, monitorizare şi control al riscurilor aferente activităţii Băncii.
Responsabilități principale

Cunoașterea principiilor și procedurilor în domeniul riscurilor bancare;
Cunoașterea regulamentelor de bază și actelor normative BNM aferente gestionării riscurilor;
Elaborarea rapoartelor privind expunerile Băncii la riscuri;
Calculul și monitorizarea indicatorilor de risc.

Studii şi calificarea necesară:

Studii superioare în domeniul economic;
Cunoaşterea limbii de stat, cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj;
Experiență în domeniul financiar-bancar, preferabil în domeniul gestionării riscurilor, activități de analizăfinanciară şi raportări;
Cunoaşterea avansată a pachetului MS Office, Internet;
Gândire analitică şi de sinteză.

Banca oferă:

Acordarea suportului la integrarea în funcție;
Participarea la instruiri;
Orar de muncă (Luni-Vineri, 8:30-17:30);
Tichete de masă;
Salariu competitiv.

Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV prin e-mail: secretary@comertbank.md numărul de telefon 022 -839-783, 022 839-749. E-mail: secretary@comertbank.md
Telefon: 022 -839-783, 022 839-749
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть