Specialist în social media și creator de conținut

APIUS (Asociația Patronală din Industria Ușoare) și ZIPHOUSE Moldova
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Место работы: На территории работодателя
Responsabilități și Obligații:
-Crearea și coordonarea planului de comunicare lunar în aliniere cu misiunea și viziunea asociațiilor
-Auditarea paginilor de Instagram/Facebook/LinkedIn și identificarea publicului țintă
-Alegerea canalelor de comunicare adecvate și a frecvențelor de postare
-Stabilirea mesajelor cheie de comunicare, crearea de postări text și grafice cu diverse scopuri (conștientizare, implicare, educație)
-Crearea de texte și grafice pentru evenimente online/offline
-Managementul comunității pentru comunitățile online
-Proiectarea vizualurilor de social media în Canva PRO (Coperte, Instastories, Highlights)
-Editarea video pentru conținutul din evenimente
-Analizarea și raportarea rezultatelor pe social media
-Scrierea de conținut pentru broșuri/flyere informative
-Proiectarea materialelor informative
-Crearea prezentărilor pentru evenimente offline

Abilități și Competențe necesare:
-Studii superioare în Comunicare Media, Jurnalism, Marketing sau Design & Tehnologie și experiență de muncă de cel puțin 2 ani
-Cunoștințe de limba română fluentă și engleză intermediară. Cunoașterea limbii ruse este un avantaj
-Abilități avansate de comunicare
-Integritate, corectitudine, onestitate
-Experiența în sectorul ONG-urilor și al modei va fi considerată un avantaj

Proces de aplicare:
Dacă îndeplinești criteriile de mai sus și ești entuziasmat/ă de perspectiva de a contribui la comunicarea importantă din domeniul modei, te îndemnăm să aplici.
Trimite CV-ul pe e-mail: office@apius.md, menționând în subiectul mesajului "Specialist în Social Media & Creator de Conținut - [numele aplicantului]".
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть