Specialist suport persoane juridice, Serviciul back-office Direcția business solutions

Moldtelecom
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: Можно без опыта
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Atribuții de funcție:

Deservirea clienţilor business ai S.A. „Moldtelecom” prin recepționarea apelurilor telefonice şi oferirea răspunsurilor prompte și corecte la întrebările comerciale ale acestora.
Interacţionează cu clienţii într-o manieră profesională şi politicoasă.
Efectuează analize a conturilor clienţilor business în scopul oferirii informației corecte.
Recepționează cereri ale clienților business și redirecționează spre examinare și procesare structurilor responsabile.
Recepţionează sesizări de la clienții business privind defecţiunile tehnice sau funcționarea nesatisfăcătoare a serviciului și le transmite către departamentele corespunzătoare.
Apelează abonații a căror apeluri nu au fost preluate.
Participă la elaborarea procedurilor şi instrucţiunilor de lucru privind reglementarea procesului de deservire a clienților Business, în cadrul Serviciului.

Cerințe fața de candidat:

studii superioare universitare în telecomunicaţii, economie sau afaceri;
cunoaşterea serviciilor şi tarifelor S.A „Moldtelecom”;
cunoaşterea limbilor române, rusă (engleză – se consideră un avantaj);
abilităţi analitice;
abilităţi de identificare şi solutionare a problemelor apărute;
abilităţi de comunicare efectivă;
cunoaşterea calculatorului (MS Office);

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul la adresa cariera@moldtelecom.md, menţionînd postul pentru care aplică Specialist suport persoane juridice.
Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu.
Informaţii adiţionale la tel. 570-731 E-mail: cariera@moldtelecom.md
Telefon: 570-731
Телефон:
570-731
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть