Specialist Comunicare și PR

Proimagine
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Echipa Proimagine își caută un nou coleg - specialist în comunicare și relații publice, cu un strop de experiență în acest domeniu și cu multă pasiune și dorință de dezvoltare.
Căutăm o persoană pasionată, profesionistă, capabilă să lucreze într-un mediu dinamic și provocator, dornică să-și aducă contribuție în echipă, capabilă să lucreze atât independent, cât și în echipă, orientată către soluții și rezultate.
Responsabilități:

Dezvoltarea și implementarea campaniilor de comunicare pentru clienți/proiecte;
Coordonarea activităților de comunicare ale clienților;
Elaborarea materialelor de comunicare, coordonarea procesul de editare și producere a acestora;
Editarea comunicatelor de presă și a content-ului social media;
Comunicarea eficientă și gestionarea relațiilor cu mass-media;
Identificarea instrumentelor eficiente de promovarea ale proiectelor sau companiilor;
Realizarea media-planurilor, coordonarea plasărilor articolelor comerciale, monitorizarea media;
Realizarea rapoartelor campaniei PR (per proiect, per contract etc.);
Participarea la ședințele de lucru cu clienții și la evenimentele acestora;
Asigurarea suportului din punct de vedere al comunicării în organizarea evenimentelor publice ale clienților;
Elaborarea conceptelor de PR & promovare pentru clienții companiei;
Elaborarea comunicatelor de presă, a advertorialelor, scenariilor pentru reportajele comerciale, etc;
Experiența în jurnalism și/sau marketing va constitui un avantaj.

Cerințe către candidați:

Comunicarea fluentă în limba română, rusă și engleză;
Utilizarea calculatorului la nivel avansat;
Operare cu instrumente de dezvoltare a materialelor de PR (infografice, spoturi video, newsletter etc.);
Experiență în gestionarea rețelelor de socializare (Facebook și Instagram);
Abilități de planificare și organizare;
Abilitatea de a se adapta rapid la diferite situații, provocări și sarcini în schimbare;
Creativitate și inovație;
Responsabilitate, punctualitate și adaptabilitate;
Spirit de echipă și inițiativă;
Bune abilități organizatorice.

Despre PROIMAGINE

companie de comunicare creativă full-service, fondată în decembrie 2010, care asigură managementul proiectului de comunicare de la A la Z – de la propunerea conceptului creativ, pâna la implementarea propriu-zisă, măsurarea eficienței proiectului de comunicare și raportare
agenția de comunicare din țară cu cea mai largă gamă de servicii: comunicare și relații cu mass-media, coordonarea și organizarea evenimentelor de la A la Z, consultări marketing, strategii pentru comunicări corporative, comunicări interne, CSR, servicii digital și social media, training-uri în comunicare, management în situații de criză
Dacă vrei să ai un job dinamic și interactiv, așteptăm CV-ul tău la info@proimagine.md.
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть