Responsabil productie/logistica

Omnia Plast
Город: Рышканы
Образование: Высшее
Опыт работы: До 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
. Responsabil Productie - responsabilitati (Republica Moldova):
- coordoneaza si asigura intregul proces de productie in vederea realizarii productiei planificate in conformitate cu standardele stabilite;
- analizeaza planul de productie si se asigura ca obiectivele de productie sunt atinse la timp;
- participa la optimizarea proceselor de productie;
- planifica toate resursele necesare pentru atingerea indicatorilor de productie;
- controleaza procesul productiv (timpi si metode, fluxuri productive, calitatea productiei);
- elaboreaza si supune spre aprobare politicile firmei in ceea ce priveste productia;
- organizeaza si conduce sedintele pentru armonizarea obiectivelor pe termen scurt si sincronizarea activitatilor in vederea realizarii in conditii optime a obiectivelor de productie;
- supervizeaza personalul din subordine si stabileste conform structurii organizatorice sarcinile si responsabilitatile in baza fiselor de post.
Cerinte obligatorii:
- studii superioare;
- experienta manageriala minim 1 an;
- cunoștinţe de operare PC (Word, Excel);
- cunoastere limba engleza, italiana reprezinta un avantaj.
- bune abilitati de comunicare.

2. Responsabil Logistica - responsabilitati (Republica Moldova):
- planifica si optimizeaza operatiunile de transport marfuri, in scopul aprovizionarii sau/si livrarii
- coordoneaza activitatea depozitului si raporteaza periodic sau la cerere situatia stocurilor ;
- coordoneaza, planifica si organizeaza efectuarea aprovizionarii si livrarii marfurilor in conditiile si termenii stabiliti (documente insotitoare, rute de transport, respectare termene);
- coordoneaza activitatea de stabilire a rutelor de transport pentru a inlatura sau minimiza intarzierile la livrare/ aprovizionare si pentru a optimiza costurile de transport;
- coordoneaza si controleaza expeditiile de marfa;
- ofera consultanta si suport celorlalte departamente ale societatii cu privire la aspecte de logistica;
- dezvolta si coordoneaza baza de date cu privire la managementul stocurilor in vederea furnizarii la timp a informatiilor corecte despre nivelurile de marfa ( materiale, produse finite) aflata in societate;
- coordoneaza baza de date cu privire la toate activitatile de transport pentru a se putea urmari in orice moment situatia livrarilor si a transporturilor de marfa efectuate sau in curs de efectuare;
- planifica si centralizeaza necesarul de produse.
- experienta minim 1 an;
- cunoastere limba engleza, italiana reprezinta un avantaj;
Контактное лицо:
Emilia Dumitrescu
Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть