Reporter

Radio Chișinău
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Radio Chișinău angajează Reporter

Cerințe față de candidat:
- Studii superioare în domeniul jurnalismului/științe ale comunicării, filologie
- Se acceptă și studenți în ultimul an de facultate
- Abilități jurnalistice de bază
- Cunoștințe bune de operare PC: Office (Word, Excel) Windows, Internet, etc.
- Abilități bune de comunicare, de creare și de redactare a conținutului de text
- Responsabilitate, punctualitate și aptitudini generale de învățare
- Cunoașterea avansată a limbii și gramaticii limbii române
- Cunoașterea unei limbi de circulație internațională (engleza)
- Experiența într-un un post similar constituie un avantaj
Descrierea jobului:
- Propune și scrie știri/ relatări/ reportaje
- Desfășoară activitate de teren în funcție de necesități
- Participă la ședințele de redacție
- Colectează, prelucrează și livrează informații cu privire la evenimentele importante și de actualitate atât din țară, cât și din străinătate
Responsabilități:
- Răspunde de realizarea calitativă și în termen a sarcinilor trasate
- Păstrează confidențialitatea informațiilor ce țin de activitatea editorială
- Respectă metodologiile și procedurile de lucru existente în cadrul societății
- Adoptă mereu un comportament în măsură să promoveze imaginea și interesele societății
Ce oferim:
- Contract pe o perioadă nedeterminată de timp
- Timp de lucru full-time (09:00 a.m. - 18:00 p.m.), 8h/zi+1h pauza de masă)
- Salariu motivant, competitiv și stabil
- Locație centrală
Persoanele interesate pot expedia CV-ul în format Europass, prin e_mail la adresa: info.mocanu@gmail.com. Data limită de depunere a dosarului este 25.04.2021. La interviu vor fi invitate doar persoanele care corespund cerințelor Radio Chișinău.
Телефон:
060101643
Контактное лицо:
Marina Mocanu
Сайт:
www.radiochisinau.md
Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть